Wyróżnione
Dodano 4 lata temu

Yamaha Motor zwycięża w prestiżowym konkursie Red Dot Award dziewiąty raz z rzędu

(Brak opinii)

Yamaha Motor ogłosiła dzisiaj, że jej motocykl Ténéré 700 oraz przemysłowy dron YMR-08 otrzymały uznawaną na całym świecie nagrodę Red Dot Award: Product Design 2020. Przyznanie tych nagród oznacza dla produktów Yamaha Motor dziewiąte zwycięstwo z rzędu w konkursie Red Dot Award, licząc od 2012 roku.

Ténéré 700 to motocykl turystyczny wpisujący się w najlepsze tradycje marki Ténéré, która w latach 80′ i 90′ tworzyła historię obfitującą w zwycięstwa w jednym z najbardziej wymagających rajdów na świecie — Rajdzie Dakar. Ténéré 700 jest napędzana dwucylindrowym, chłodzonym wodą silnikiem o pojemności 689 cm³ z wykorbieniem co 270°, zamontowanym w lekkiej konstrukcji. 

Duża swoboda jazdy, niezwykła trwałość, łatwość konserwacji oraz duże możliwości przewożenia bagażu zapewniają znakomite osiągi podczas jazdy terenowej, rekreacyjnej i turystycznej. 

Model ten, powstały w myśl koncepcji „Exciting Adventure Ténéré„, wyposażony został w charakterystyczny reflektor i zbiornik, wysoko umiejscowioną czaszę obejmującą trzyelementową osłonę oraz w elementy tworzące wzornictwo wyrażające ducha przygody. Ténéré 700: horyzont jest Twój.

YMR-08 to przemysłowy, wielowirnikowy dron, zaprojektowany z myślą o „opryskiwaniu roślin na powierzchni jednego hektara w ciągu 15 minut*”. Głównym zastosowaniem urządzenia jest zwalczanie szkodników. W odpowiedzi na potrzeby użytkowników zamieszkujących tereny podmiejskie oraz małe gospodarstwa rolne, model YMR-08 został wyposażony w lekką obudowę z włókna węglowego oraz silnik elektryczny, dzięki czemu jest cichszy od modeli napędzanych silnikiem benzynowym. Staranność wykonania i wysoka funkcjonalność to cechy, dzięki którym YMR-08 spełnia wymogi rolników i operatorów opryskiwaczy, a także wpisuje się w filozofię wyrafinowanego dynamizmu.

Nagrody Red Dot Design Awards przyznawane są przez niemieckie Centrum Wzornictwa w Nadrenii Północnej-Westfalii (Design Zentrum Nordrhein Westfalen). Są one powszechnie uważane za jedne z najbardziej prestiżowych nagród na świecie w zakresie wzornictwa.

Ténéré 700 oraz YMR-08 wyróżniono też niemieckimi nagrodami, odpowiednio: „iF Design Award” oraz „Good Design Award 2018″.


Podziel się z innymi

Dodaj komentarz