Dodano 11 lat temu

Szymon Kaczmarek startuje w European Junior Cup

(Brak opinii)

Szymon Kaczmarek urodził się w 1993 roku, swoją karierę rozpoczynał na skuterach. W wieku 14 lat wywalczył tytuł Mistrza Polski w skuterach i drugie miejsce w Zipp Cup. Rok później do kolejnych tytułów skuterowych dołożył czwarte miejsce w markowym pucharze Yamaha R125. W 2009 roku zajął trzecie miejsce w Honda CBR125 Cup, by w następnym sezonie wystartować w mistrzostwach Czech w klasie 125GP oraz europejskiej serii Alpe Adria, które ukończył kolejno na trzecim i siódmym miejscu. W zeszłym roku zaliczył starty w mistrzostwach Niemiec IDM oraz bardzo udane gościnne w mistrzostwach Czech i Alpe Adria. W nadchodzącym sezonie będzie walczył o tytuł Mistrza Europy Juniorów.

 

Europejski Puchar Juniorów powstał z myślą o umożliwieniu młodym zawodnikom z całego świata startów podczas legendarnych mistrzostw świata World Superbike i rozwijania ich umiejętności na międzynarodowym poziomie. Start na identycznych motocyklach KTM 690 Duke zapewnia wszystkim zawodnikom wyrównane szanse. W efekcie możemy liczyć na ekscytujące wyścigi młodych gwiazd prezentujących się przed wielotysięczną publicznością.

 

Na tegoroczną edycję EJC składa się osiem rund rozgrywanych na europejskich torach wspólnie z mistrzostwami świata World Superbike. Dla Kaczmarka start w EJC to szansa na sprawdzenie się na europejskim poziomie. „Przede mną  dużo pracy, którą rozpocznę w marcu na obozie treningowym w Hiszpanii – mówi Szymon. – Postaram się jak najlepiej wykorzystać nadchodzący sezon i podnieść swoje umiejętności. Cieszę się, że cała klasa będzie się ścigać na takim samym motocyklu, bo to każdemu z nas daje wyrównane szanse. Już się nie mogę doczekać marcowego obozu!”.

 

Kalendarz European Junior Cup 2012:
19-21 marca    oficjalne testy / Cartagena-Hiszpania
22 kwietnia      Assen, Holandia
6 maja            Monza, Włochy
10 czerwca     Misano, San Marino
1 lipca             Aragon, Hiszpania
22 lipca           Brno, Czechy
5 sierpnia        Silverstone Wielka Brytania
9 września       Nurburgring, Niemcy
7 października Magny Cours, Francja

 

Żródło: Informacja prasowa i www.szymonkaczmarek.pl

Dodaj komentarz