Dodano 8 lat temu

Puchar Zespołów Niezależnych Dunlopa na Le Mans

(Brak opinii)

Eurosport Events wybrało Dunlopa, najbardziej utytułowanego producenta opon w historii EWC na partnera Niezależnego Pucharu po 10. mistrzostwie zdobytym przez markę  w przeciągu ostatnich 12 lat. Nowy cykl zawodów ma zachęcić prywatne i dealerskie zespoły do udziału w wyścigach EWC. Puchar jest otwarty dla wszystkich niezależnych teamów, które otrzymają od organizatora mistrzostw potwierdzenie braku doraźnego wsparcia ze strony producentów motocykli. W konkurencji mogą startować zespoły klasy Formuła EWC i Superstock. W nadchodzącym sezonie na uczestników rywalizacji czeka pula nagród o łącznej wartości 300 tys. euro.

 

Xavier Fraipont, dyrektor zarządzający, Dunlop Moto i Motorsport Europa: „Długodystansowe Mistrzostwa Świata FIM są doskonałym polem doświadczalnym dla technologii motocyklowych Dunlopa. Wysoką skuteczność opracowanych innowacji potwierdzają osiągane wyniki: 10 z 12 ostatnich tytułów mistrzowskich zdobyto na oponach naszej marki. Z tego powodu ekipy konkurujące o Puchar Zespołów Niezależnych mogą mieć pewność, że otrzymują wsparcie ze strony najbardziej doświadczonej firmy oponiarskiej w tego typu rywalizacji. Esencją wyścigów na wytrzymałość są nie tylko zwycięstwa najbardziej znanych kierowców, lecz także bohaterska walka zespołów niezależnych. Jesteśmy zdania, że teamy te zasługują na więcej uwagi, dlatego poprzez nasze zaangażowanie chcemy stworzyć dla nich bardziej widoczną platformę wyścigową”.

 

„Znacznie ponad połowa startujących zespołów wybiera opony Dunlop, przy czym walka o dwa tytuły odbywa się w trybie otwartej konkurencji producentów opon. 24-godzinny wyścig Le Mans zawsze dostarcza wielkich emocji. Trzymamy kciuki za nasze zespoły i liczymy, że zbliżające się zawody oraz cały nadchodzący sezon będą dla nich pasmem sukcesów.” – dodał X. Fraipont.

 

Dunlop już po raz 10. od 2000 roku będzie bronił tytułu EWC wywalczonego wspólnie z Suzuki Endurance Racing Team (SERT). Marka ma też szansę na kolejne sukcesy, ponieważ na przedłużenie współpracy zdecydowały się także inne zespoły partnerskie: Honda Racing i GMT94 Yamaha.

 

 

Długodystansowe Mistrzostwa Świata FIM 2016

Nadchodzący sezon mistrzowski 2016 będzie krótszy w związku z nowym formatem zawodów, który zakłada że wyścigi odbywają się od września do lipca.

 

Kalendarz:

9-10 kwietnia: 24-godzinny wyścig motocykli / Le Mans / Francja

11 czerwca: 12-godzinny wyścig Portimao 12 / Portugalia (wyścig w sobotę)

31 lipca: 8-godzinny wyścig Suzuka 8 / Japonia

27 sierpnia: 8-godzinny wyścig Oschersleben  / Niemcy (wyścig w sobotę)

 

Ograniczenia dotyczące opon:

Dla sesji kwalifikacyjnych i 24-godzinnego wyścigu:

  • Motocykle klasy EWC mogą wykorzystać maksymalnie 45 opon na suche warunki.
  • Motocykle Superstock mogą wykorzystać maksimum 27 opon na suche warunki.

Więcej informacji na temat marki można znaleźć na stronie Dunlop.eu. Warto też śledzić @DunlopMoto na Twitterze, aby otrzymywać najnowsze informacje o współpracy.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz