Wyróżnione
Dodano 2 lata temu

HONDA GL1800 GOLD WING TOUR 2021

(1 opinia)

luksusowy motocykl Honda Gold Wing „Tour” – flagowy jednoślad Hondy odrodził się w 2018 roku.  Zdecydowanie lżejszy, z przednim zawieszeniem na podwójnych wahaczach, z nowym, sześciocylindrowym silnikiem typu bokser i 7-biegową przekładnią DCT (opcjonalnie), wjeżdża w rok 2021. Motocykl oferuje kufry o większej pojemności, nowy materiał wykończenia siedzenia, wysokiej klasy system audio, a także zapewnia bardziej zrelaksowaną pozycję pasażerowi. Na obszernej liście wyposażenia tej maszyny znalazły się takie pozycje, jak 7-calowy ekran TFT, nawigacja z żyrokompasem, Apple CarPlay™, Android Auto™, elektrycznie regulowana szyba, system bezkluczykowy Smart Key, 4 tryby jazdy, system HSTC oraz asystent ruszania na wzniesieniu.

Honda Gold Wing, wprowadzona w 1975 roku jako motocykl typu naked o pojemności 1000 cm3, zawsze stanowił szczytowe osiągnięcie wśród jednośladów przeznaczonych do długich podróży. To motocykl, który rósł i zmieniał się w ciągu dziesięcioleci, jednocześnie budując trwałą reputację wysokiej jakości, luksusowej oraz komfortowej maszyny.

W 2018 roku, w odpowiedzi na zmiany demograficzne i rynkowe, zdecydowano się na radykalne odejście od tego, co stanowiło istotę dotychczasowych udoskonaleń. GL1800 Gold Wing* i Gold Wing 'Tour’ obrały nowy kierunek rozwoju. Obydwa motocykle zaprojektowano od podstaw, dzięki czemu stały się smuklejsze, lżejsze i bardziej zwrotne, a więc przyjemniejsze i łatwiejsze w prowadzeniu. Dodano też wiele nowych funkcji, które ugruntowały reputację tego motocykla jako modelu flagowego w gamie jednośladów Hondy. Między innymi, jako opcja, pojawiła się także 7-biegowa przekładnia Dual Clutch Transmission (DCT).

W rezultacie, Gold Wing Tour zyskał na atrakcyjności i przemówił nowymi argumentami do młodszego pokolenia motocyklistów, którzy być może przeoczyli lub po prostu nie mieli okazji poznać zalet poprzedniego wcielenia motocykla. W 2020 roku wprowadzono standardowe światła przeciwmgielne LED, większe uchwyty dla pasażera, zmodyfikowano także zawieszenie i podwyższono zwrotność przy niskich prędkościach jazdy, a wszystko to uzupełnia przyjemność wsłuchiwania się w wyjątkowy dźwięk pracy sześciocylindrowego silnika typu bokser, nie pozostawiający wątpliwości co do wysokiej klasy dosiadanego motocykla.

W wersji na rok 2021, Gold Wing Tour zyskuje dodatkową przestrzeń bagażową, wyższy komfort dla pasażera i ulepszony system audio, co jeszcze bardziej podkreśla jego wyjątkowy status.

Dodaj komentarz