Wyróżnione
Dodano 1 rok temu

H-D FAST JOHNNIE – KOLEKCJA ENTHUSIAST

(1 opinia)

Harley-Davidson celebruje kulturę muscle car i jej wyścigowe dziedzictwo, wprowadzając motocykle Fast Johnnie, dodatkową stylizację dla rocznika 2023, w nowej kolekcji Enthusiast. Ten specjalny schemat malowania w kolorze Blue Fuse z białymi wyścigowymi paskami, jest oferowany jako fabryczna opcja w trzech modelach Harley-Davidson 2023: Low Rider™ ST, Street Glide™ ST i Road Glide™ ST. Produkcja tych maszyn jest ograniczona do łącznie nie więcej niż 2000 modeli na całym świecie.

Maszyny z kolekcji Enthusiast są hołdem dla motocyklistów-pasjonatów Harley-Davidson oraz są inspirowane ich historiami i dziedzictwem. Schemat malowania Fast Johnnie nawiązuje do kultowych motywów stylistycznych samochodów typu muscle car i pony z lat 60. i 70. – kontrastujące paski „wyścigowe” na odważnym kolorze podstawowym oraz symboliczny znak lub logo włączone do pakietu graficznego. Te elementy służyły do stworzenia oczywistej wizualnej różnicy między wersją podrasowanego samochodu o wysokich osiągach a wersją standardową tego samego modelu. Postać świnki Fast Johnnie umieszczona po lewej stronie zbiornika paliwa pojawia się również na motocyklach zespołu fabrycznego Harley-Davidson® Screamin’ Eagle™ ścigających się w serii MotoAmerica King of the Baggers. Grafika została zainspirowana historią prosiaka o imieniu Johnnie adoptowanego w 1920 roku przez kierowcę wyścigowego Harley-Davidson i członka sławnej ekipy Wrecking Crew, Raya Weishaar’a, który stał się maskotką zespołu. Prosiaczek często siedział na zbiorniku paliwa podczas zwycięskiego okrążenia motocykla po wyścigu i jest też zwykle uważany jako źródło nazwy „Hog” używanej do dziś w Harley-Davidson.

„Grafika z paskami jest potężnym sygnałem dla pokolenia, które osiągnęło dojrzałość w tamtej epoce i nadal ma wpływ na dzisiaj” — powiedział Brad Richards, wiceprezes ds. projektowania i dyrektor kreatywny Harley-Davidson. „Bazowy kolor Blue Fuse wybrany dla Fast Johnnie przypomina popularny ton z ery samochodów typu muscle car. W przypadku pasków graficznych użyliśmy niestandardowego białego koloru, opracowanego tak, aby autentycznie odzwierciedlał epokę. Nanieśliśmy klasyczny wzór pasków – cienki, szeroki i cienki –  po bokach i na górze karoserii motocykla. Ten wygląd to czysta Americana”.

Na zbiorniku i przednim błotniku napis „Harley-Davidson” zastępuje jeden z cieńszych pasków. W zależności od modelu motocykla, pasy są nakładane na oba błotniki, górę i bok zbiornika paliwa, owiewkę oraz panele boczne i kufry. Logo kolekcji Enthusiast znajduje się na tylnym błotniku.

Kolekcja motocykli Enthusiast Fast Johnnie  – Low Rider™ ST

2023 Model Photography. FXLRST Low Rider ST.

Pakuj się i ruszaj ścigać horyzont. Model Harley-Davidson® Low Rider™ ST to amerykański motocykl sportowo-turystyczny z silnikiem w układzie V dla tych, którzy kochają czysty i smukły styl West Coast i pożądają niesamowitych osiągów układu napędowego Milwaukee-Eight™ 117 V-Twin. Low Rider™ ST to kwintesencja charakteru Harley-Davidson. Mechaniczne maszyna jest identyczna jak model Low Rider™ ST z rocznika 2023.

Specjalny schemat malowania:

• Kolor Blue Fuse z białymi wykończeniami custom

• Logo kolekcji Enthusiast na tylnym błotniku

• Grafika po obu stronach zbiornika paliwa – Fast Johnnie po lewej, logo Bar&Shield po prawej

Kolekcja motocykli Enthusiast Fast Johnnie – Street Glide™ ST

2023 Model Photography. FLHXST Street Glide ST.

Podrasowane osiągi i styl turystycznego baggera dla tych, którzy po prostu nie mają dość. Model Street Glide™ ST łączy w sobie muskularny układ napędowy Milwaukee-Eight™ 117 z wpływami stylistycznymi West Cost i nowymi wykończeniami w ciemniejszym brązie. Niezmniejszony komfort i kultowa owiewka batwing przemawiają do tradycjonalistów. Poznaj nową klasę osiągów i stylu Harley-Davidson. Mechaniczne maszyna jest identyczna jak model Street Glide™ ST z rocznika 2023.

Kolekcja motocykli Enthusiast Fast Johnnie – Road Glide™ ST

Elegancki model Road Glide™ ST sprawia jeszcze większe wrażenie niż kiedykolwiek i jest wspierany potężną mocą układu napędowego Milwaukee-Eight™ 117. Stylistyka West Coast i czarno-brązowe wykończenia wyróżniają ten motocykl z tłumu wyczynowych zawadiaków. Legendarny komfort i „nos rekina” sprawiły, że owiewki stały się atrakcyjne dla tych, którzy chcą szybko pokonywać bezkresną drogę. Mechaniczne maszyna jest identyczna jak model Road Glide™ ST z rocznika 2023.

Cechy stylistyczne modeli Fast Johnnie Road Glide ST i Fast Johnnie Street Glide ST

• Kolor Blue Fuse z białymi wykończeniami custom

• Logo kolekcji Enthusiast na tylnym błotniku

• Grafika po obu stronach zbiornika paliwa – Fast Johnnie po lewej, logo Bar&Shield po prawejPodziel się z innymi

Dodaj komentarz