Dodano 10 lat temu

Dunlop przygotowuje się do sezonu 2015

(Brak opinii)

Dwa dni wcześniej, na tym samym torze, zawodnicy stanęli do walki w szóstej rundzie Mistrzostw Świata FIM Moto2 i Moto3.

Po mniej agresywnym Le Mans, na którym wysokie temperatury sprzyjały miękkiej mieszance, tor w Mugello na północy Włoch wymagało zastosowania twardszej mieszanki. W ubiegłych latach opony Dunlop dobrze sobie radziły na nawierzchni o wysokiej mechanicznej przyczepności.

Pofalowane ukształtowanie toru z dziewięcioma zakrętami w prawo i sześcioma w lewo oraz jedna z najdłuższych prostych w sezonie stanowią duże wyzwanie zarówno dla opon, jak i dla zawodników. Stabilność przedniego koła jest ważną cechą opony ze względu na wymogi toru oraz konieczność hamownia podczas zjazdów z góry i w zakrętach. Takie manewry wymagają wytrzymałości zarówno od mieszanki gumowej, jak i konstrukcji opony. Po bardziej miękkiej specyfikacji mieszanki dla Le Mans, w Mugello zawodnicy obu kategorii wracają do opcji średniej i miękkiej.

Alokacja opon i kolory:

Moto2:          

 • Przód 120/75R17, 4 x 302 (średnie – czarne logo Dunlop na srebrnym tle) 
  i 4 x 102 (twarde – żółte logo Dunlop na czarnym tle)
 • Tył 195/75R17, 4 x 997 (twarde – żółte logo Dunlop na czarnym tle) oraz 5 x 9855 (średnie – czarne logo Dunlop na srebrnym tle)

Moto3:          

 • Przód: 95/75R17, 5 x średnie (czarne logo Dunlop na srebrnym tle) i 3 x twarde (twarde – żółte logo Dunlop na czarnym tle)
 • Tył: 115/75R17, 6 x średnie (czarne logo Dunlop na srebrnym tle) oraz 3 x twarde (twarde – żółte logo Dunlop na czarnym tle)

Zawodnicy otrzymają trzy zestawy opon na mokrą nawierzchnię oraz zestaw dodatkowy, jeżeli wszystkie sesje zostaną uznane za „mokre”.

Statystyki wyścigu: sześć na sześć – rekordy pobity

Po rundzie na Le Mans zawodnicy Dunlopa zyskali pewność siebie. Opony sprawdziły się w wysokich temperaturach na torze o umiarkowanej szorstkości. Sześciu zawodników pobiło aż sześć różnych rekordów.


Moto3

 • Efren Vazquez # 7 Honda – nowy najlepszy czas okrążenia toru 1’42.491 w walce o pole position;
 • Francesco Bagnaia # 21 KTM – nowy rekord okrążenia podczas wyścigu 1’42.636 w okrążeniu 13/24;
 • Jack Miller # 8 KTM – nowy najlepszy czas na dystansie wyścigu: o 34 sekundy szybszy niż w poprzednich wyścigach Moto3 na tym torze.

Moto2

 • Jonas Folger # 94 Kalex – nowy najlepszy czas okrążenia 1’37.619 w walce o pole position;
 • Maverick Vinales # 40 Kalex – nowy rekord okrążenia podczas wyścigu 1’37.882 w okrążeniu 18/26;
 • Mika Kallio # 36 Kalex – nowy najlepszy czas na dystansie wyścigu w stosunku do poprzednich wyścigów.

„Mugello to znakomity tor o zróżnicowanej wysokości i różnorodnych warunkach na zakrętach. Wiemy, że nasze opony dobrze się tutaj sprawują, a zawodnicy przywykli już do oferowanych specyfikacji, dlatego nie ma niespodzianek. Czekamy z niecierpliwością na kolejne wyścigi. W ubiegłym sezonie we Francji w obu kategoriach odbyły się fantastyczne zmagania. Podczas wtorkowych testów nowej specyfikacji mieszanki na 2015 rok chcemy pomyśleć też o dalszej przyszłości” – powiedział Clinton Howe, manager zarządzający motocyklowego Grand Prix.


Podziel się z innymi

Dodaj komentarz