Dodano 11 lat temu

GREGORY LEBLANC MISTRZEM SUPERSPORT 2012!

(Brak opinii)

Pole position, rekord okrążenia oraz podwójne zwycięstwo Gregorego Leblanca sprawiły, że zaistniał jako główna postać wyścigu Supersport. Jego znakomite osiągi sprawiły, że w pełni zasłużył sobie na ten tytuł. Jego kolega z zespołu, Julien Da Costa jest coraz bliżej korony Superbike po kolejnym owocnym weekendzie wyścigów.

Grégory Leblanc: “Jestem dziś bardzo szczęśliwy. Zespół i ja mieliśmy bardzo mocny i jednorodny sezon, pomimo kilku cięższych wyścigów po moim wypadku i złamaniu nogi. Początek sezonu był niełatwym wyzwaniem, ale udało się i możemy być bardzo dumni. Chciałbym podziękować całemu zespołowi Kawasaki SRC za wspaniałą robotę i mam nadzieję, że po następnym wyścigu będziemy mogli świętować tytuł Superbike z Julienem. Teraz jestem mocno skoncentrowany na naszym następnym wyzwaniu: 24-godzinnym wyścigu Le Mans, zaplanowanym na początek września. Naprawdę mam nadzieję, że uda się nam osiągnąć potrójne zwycięstwo. Jeśli tak się stanie, będzie to fantastyczny rok, po naszym zwycięstwie Bol d’Or, moim tytule Supersport i koronie Superbike, która należy się Julienowi.

Julien Da Costa: „Warunki pogodowe były w ten weekend trudne, ale były jednakowe dla wszystkich. Dopiero przy takich warunkach możesz docenić dużą przewagę swojej pozycji w mistrzostwach. Jestem naprawdę szczęśliwy z powodu Gregorego i mam nadzieję, że wkrótce również będę mógł cieszyć się tytułem Superbike.”

Gilles Stafler, menedżer zespołu Kawasaki SRC: „Część pracy wykonaliśmy dzisiaj i jestem naprawdę szczęśliwy z powodu Gregorego i zespołu. Będziemy musieli okazać nieco więcej cierpliwości w przypadku tytułu Superbike, ale jestem przekonany, że to kwestia czasu. Julien to wie i jestem pewien, że zrobi wszystko, żeby go zdobyć w następnym wyścigu.”

Ranking FSBK po wyścigu Dijon – Supersport

1 LEBLANC Gregory KAWASAKI – 262 Pkt
2 PERRET David YAMAHA – 140 Pkt
3 MASSON Etienne KAWASAKI – 140 Pkt
4 MAURIN Axel YAMAHA – 131 Pkt
5 LAGRIVE Matthieu Mol YAMAHA – 111 Pkt

Ranking FSBK po wyścigu Dijon – Superbike
1 DA COSTA Julien KAWASAKI Ninja ZX-10R– 281 Pkt
2 GIMBERT Sebastien BMW – 219 Pkt
3 DIETRICH Guillaume BMW – 176 Pkt
4 PHILIPPE Vincent SUZUKI – 140 Pkt
5 MUSCAT David DUCATI – 127 Pkt

Dodaj komentarz