Dodano 10 lat temu

Yamaha Leaning Multi Wheel Tricity

(Brak opinii)

Tricity jest pierwszym z serii przystępnych cenowo, zwinnych, kompaktowych, lekkich i praktycznych modeli, które zostaną wprowadzone w przyszłym roku. Intencją Yamahy jest uczynić go nowym standardowym środkiem transportu miejskiego. Yamaha przedstawi model koncepcyjny Tricity na targach EICMA i już możemy potwierdzić, że jego specyfikacja i wygląd w dużym stopniu przypominają ostateczny model, który wejdzie do produkcji.

 

Tradycyjny, 2-kołowy skuter jest szeroko rozpoznawalny jako jeden z najbardziej ekonomicznych i efektywnych czasowo środków transportu, a mimo to wielu mieszkańców Europy wciąż traci swój cenny czas i pieniądze na transport publiczny lub przejazdy samochodami przez miasto.

  

Duża liczba kierowców, którzy nie korzystają ze skuterów marzy o tym, aby doświadczyć wygody i oszczędności, jakie oferuje pojazd dwukołowy. Yamaha wierzy, że zapewniająca pewność prowadzenia konstrukcja modelu Tricity oraz jego inspirujący do czerpania radości charakter skuszą tych kierowców, którzy nie jeżdżą skuterami, a szukają alternatywnej metody przemieszczania się po mieście.

 

Yamaha Tricity – nowy kierunek

Tricity należy do grupy wielokołowych pojazdów LMW, zaprojektowanych z myślą o użytkownikach skuterów i innych pojazdów, a także w celu przyciągnięcia z powrotem do rynku skuterów osób, które przestały z niego korzystać.

 

Yamaha wkracza do sektora pojazdów trójkołowych za pomocą nowego Tricity. Na szczególną uwagę zasługuje to, że ten nowy model wyraża całkowicie nowe podejście do kategorii pojazdów wielokołowych. Ogólna koncepcja i wzornictwo, które kryją się za tym nowym LMW diametralnie różnią się od ścieżki, którą podążali konstruktorzy aktualnie dostępnych na rynku modeli trójkołowych.

To, co wyróżnia Tricity, to liczby – jest on bowiem znacznie lżejszy i dużo bardziej kompaktowy od obecnych modeli trójkołowych. Yamaha wierzy, że właśnie jego wyjątkowa zwinność i łatwość prowadzenia będą atrakcyjne dla szerokiej rzeszy czynnych kierowców skuterów oraz wszystkich tych, którzy jeszcze nie rozpoczęli swojej przygody ze skuterami.

 

Przy niedużej wadze wynoszącej około 150 kg, Tricity można porównać do małego lub średniego, 2-kołowego skutera o pojemności 125 cm3.

 

Wysoki poziom manewrowości

Głównymi założeniami konstruktorów Tricity były zwinność, kompaktowe rozmiary, lekkość, praktyczność oraz nieduża cena eksploatacji i we wszystkich tych obszarach nowy pojazd LMW spełnił wymagania Yamahy. Jedną z najważniejszych właściwości Tricity jest jego ogólny, niewielki rozmiar,  włączając w to szerokość dwóch przednich kół, który pozwala kierowcy czerpać radość z optymalnej manewrowości nawet w gęstym ruchu ulicznym.

 

Płynnie działający, ekonomiczny silnik 4-suwowy o pojemności 125 cm3

Nowy Tricity jest napędzany 4-suwowym silnikiem o pojemności 125 cm3, który współpracuje z automatyczną przekładnią, oferując najlepszą równowagę między osiągami, ekonomią i masą. Praktyczność jest kolejną, mocną stroną tego nowego, trójkołowego modelu, a obszerny schowek pod otwieranym, podwójnym siedziskiem jest idealnym miejscem do przechowywania kasku lub zakupów.

 

Przystępna cena zakupu i niskie koszty utrzymania

Potencjalni klienci mogą być pewni, że Tricity zostanie skonstruowany zgodnie z wysokimi standardami jakości Yamahy. Z pewnością jednak wszystkich zadziwi najbardziej konkurencyjna cena w klasie. Yamaha zaoferuje ten 3-kołowy model z segmentu New Mobility po bardzo konkurencyjnej cenie detalicznej wynoszącej poniżej 4000 EUR, co jest znacznie niższą kwotą od sumy, jaką wiele osób płaci za dojazdy do pracy transportem publicznym w ciągu roku.

 

Tricity będzie dostępny latem 2014 roku. Więcej informacji o tym modelu zostanie ogłoszonych w późniejszym czasie.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz