Dodano 11 lat temu

Motocykle H-D w służbie dla Watykanu

(Brak opinii)

Wśród najważniejszych punktów obchodów 110. rocznicy Harley-Davidson, które odbyły się w Rzymie w dniach 13-16 czerwca, było błogosławieństwo motocyklistów Harley-Davidson i ich motocykli przez Papieża Franciszka w niedzielny poranek na Placu św. Piotra w Watykanie. Producent z Milwaukee chcąc podziękować „gospodarzowi”, przekazał cztery specjalnie przygotowane motocykle Road King Police, aby służyły i chroniły Watykan. Zgodnie z nową polityką argentyńskiego Papieża – „biedny Kościół dla biednych ludzi”, wolny od dóbr ziemskich – dwa z tych motocykli będą zlicytowane a dochód przekazany na cele charytatywne, a dwa pozostałe pozostaną we flocie Żandarmerii Watykańskiej.

W sobotę 15 czerwca, motocykle zostały przekazane funkcjonariuszom Żandarmerii Watykańskiej przez Karen i Bill’a Davidson, córki i syna legendarnego Willie G. Davidson’a, kluczowej postaci w zarządzaniu firmą Harley-Davidson. Przekazane motocykle są podobne do używanych przez amerykańską policję i będą wykorzystywane do eskortowania wizyt zagranicznych dyplomatów oraz niektórych ceremonii.

Motocykle nie były jedynym darem dla Papieża. W niedzielę po mszy, delegacja  Harley-Davidson przekazała papieżowi obraz zatytułowany „Encounter Chance” stworzony przez artystę Davida Uhl, symbolizującego spotkanie na placu Świętego Piotra dwóch różnych światów tak różne jak HD i Watykan. Obraz będzie również dostępny w formie wydrukowanych kartek pocztowych w limitowanej edycji  50.000 szt.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz