Dodano 1 rok temu

Wiktor Steeman R.I.P.

(Brak opinii)

Z wielkim smutkiem informujemy, że Victor Steeman (MTM Kawasaki) zmarł po poważnych kontuzjach podczas pierwszego wyścigu finału Mistrzostw Świata FIM Supersport 300 na torze Autodromo Internacional do Algarve.

Pomimo szybkiej reakcji na jego pomoc na torze i wysiłków personelu medycznego zarówno na miejscu, jak iw szpitalu w Faro, Victor zmarł we wtorek 11 października.
 
Steeman wciąż walczył o mistrzostwo 2022 WorldSSP300 przed swoim wypadkiem, po niedawnej serii czterech zwycięstw w wyścigach. W Portugalii stanął w kolejce po ustanowieniu nowego rekordu sześciu startów pole position w karierze WorldSSP300.
 
Victor cieszył się udaną wczesną karierą w swojej rodzimej Holandii, w Pucharze Rookies, a następnie w IDM przed swoim pierwszym pełnym sezonem w WorldSSP300 w zeszłym roku.
 
Kawasaki składa szczere kondolencje swojej rodzinie, przyjaciołom i wszystkim członkom zgranego zespołu MTM w tym trudnym czasie.
 
Steve Guttridge, kierownik ds. planowania wyścigów w Kawasaki, powiedział: „Victor był bohaterem dla nas wszystkich w Kawasaki. Osiągnął już wiele w swojej podróży wyścigowej, nawet w tak młodym wieku. Wyrażamy nasze najgłębsze współczucie jego przyjaciołom i rodzinie, a także oczywiście wszystkim jego zwolennikom i załodze jego zespołu MTM w tym smutnym czasie”.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz