Dodano 12 lat temu

Skuter BMW – kolejna próba

(Brak opinii)

 

 

W tym nowym segmencie produktowym początkowo pojawią się dwa innowacyjne skutery premium z silnikami spalinowymi. Różne charakterystyki modeli spełnią oczekiwania szerszego grona klientów. Co więcej, firma pracuje także nad stworzeniem alternatywnego źródła napędu w postaci silnika elektrycznego.

Prezentując prototyp Concept C, BMW Motorrad po raz kolejny wkracza na nowe tory i demonstruje fascynującą możliwość mobilności w przyszłości. Litera „C” oznacza w tym przypadku środek transportu służący do dojazdu do pracy (ang. commuter). Taka koncepcja dużego skutera z segmentu premium sprawdzi się w przyszłości szczególnie dobrze w zatłoczonym ruchu miejskim.

BMW Motorrad przedstawia jednak coś więcej, niż tylko pojazd zaspokajający zapotrzebowanie rynkowe. Projektanci i inżynierowie firmy skupili się – obok kwestii technicznych i jakościowych – przede wszystkim na komponencie emocjonalnym oraz na doznaniach, jakie towarzyszą motocykliście przy pierwszym kontakcie ze skuterem.

Podczas prezentacji skutera Concept C podczas targów EICMA w Mediolanie, BMW Motorrad skupi uwagę na emocjonalnym stylu konceptu połączonym z maksymalną funkcjonalnością.

Concept C jako wizja dużego skutera jest natychmiast rozpoznawalny jako jeden z członków rodziny BMW Motorrad. W konstrukcji zintegrowano na przykład tzw. „split face”, czyli trójstronny, dynamiczny kształt ciągnący się od przedniej części skutera aż do przedniej osłony koła i poza nią. Spoiler w przedniej części modelu Concept C zawiera także dwie charakterystyczne końcówki, co stanowi nawiązanie do sportowych modeli BMW Motorrad, takich jak S 1000 RR.

Concept C prezentuje niezwykłe i innowacyjne rozwiązania, które w przyszłości wejdą do produkcji seryjnej w tym segmencie.

W Concept C zastosowano na przykład wysoko zaawansowane tylne zawieszenie typu monolever ( pojedynczy wahacz ) z wydrążonym wałem, współpracujące z widoczną z zewnątrz sprężyną zawieszenia. W modelu studyjnym zastosowano przednie zawieszenie typu upside down.

Stabilny, dwutarczowy hamulec przedni zawiera dwa radialne zaciski, które dodatkowo podkreślają dynamiczny charakter sportowego Concept C. Ponadto, pojedynczy hamulec tarczowy z tyłu w połączeniu z układem BMW Motorrad ABS zapewnia maksymalne bezpieczeństwo podczas hamowania.

Dynamiczne i komfortowe warunki jazdy w modelu Concept C zapewnia dwucylindrowy, rzędowy silnik połączony z bezstopniową przekładnią automatyczną CVT. Moc silnika i moment obrotowy, a tym samym osiągi, pozwolą na pozycjonowanie pojazdu na czele segmentu.

Futurystyczny styl skutera potęguje reflektor LED zintegrowany z panelem czołowym. Wizja przyszłości kontynuowana jest także w przypadku dwóch kamer wideo umieszczonych z tyłu, które zastąpią konwencjonalne lusterka wsteczne. Kamery nagrywają obraz z tyłu pojazdu i przekazują go na dwa monitory LCD umieszczone w kokpicie w zasięgu wzroku kierowcy. Prędkość jazdy, prędkość obrotowa silnika i inne informacje pojawiają się na trzecim wyświetlaczu LCD zintegrowanym w centralnej konsoli kokpitu.

 

 

Dodaj komentarz