Dodano 13 lat temu

Policjanci na Zlocie w Bojanowie

(Brak opinii)

W sobotę rozpoczął się zlot miłośników motocykli w miejscowości Bojanów. Fani dwóch kółek mieli okazję do spotkania, wymiany doświadczeń i zaprezentowania swoich maszyn. Wśród uczestników zlotu znaleźli się również policjanci. Spotkanie z nimi było okazją do promowania bezpiecznych zachowań na drodze w związku z rozpoczynającym się sezonem zwiększonego uczestnictwa tych pojazdów w ruchu. Do promowania kulturalnego zachowania na drodze policjanci zaprosili znane osoby. Był wśród nich Antoni Kłosowski – Przewodniczący Rady Miasta Stalowa Wola, od wielu lat miłośnik motocykli. 

W Bojanowie policjanci zaprezentowali maszyny, jakimi poruszają się podczas codziennych służb, a także na specjalnie zorganizowanym stoisku rozdawali różnorodne elementy odblaskowe,w tym kamizelki odblaskowe. To bardzo ważne, aby podczas jazdy niechronieni uczestnicy ruchu drogowego używali takich elementów. Tą zasadę  policjanci starali się przekazać uczestnikom zlotu. Na stoisku rozdawali także materiały edukacyjno-informacyjne dotycząca problematyki uzależnień i przemocy. 

Oczywiście nie mogło zabraknąć konkursów dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi uczestnicy zlotu mogli sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę z zakresu ruchu drogowego, a przy okazji wygrać nagrody. 

Organizatorzy imprezy przygotowali szereg atrakcji. Jedną z nich był pokaz ratownictwa drogowego oraz akcji gaśniczej palącego się auta.

 

Źródło: KWP RzeszówPodziel się z innymi

Dodaj komentarz