Dodano 6 lat temu

ORLEN Team ze zmiennym szczęściem

(Brak opinii)

Po trzech bardzo dobrych przejazdach z zawodów wycofał się Adam Tomiczek, któremu nadwyrężona ręka uniemożliwiła kontynuowanie rywalizacji.  

 

Składający się z dwóch kamienistych pętli etap wygrał Gerard Farres. Hiszpan w klasyfikacji łącznej odcinka wyprzedził o ponad trzydzieści sekund Argentyńczyka Franco Caimi i o trzy minuty Francuza Xaviera de Soultrait. Startujący po raz pierwszy w Afriquia Merzouga Rally Maciej Giemza utrzymał równe tempo na podwójnym OSie i pewnie awansował w generalce na czternaste miejsce.

 

„Dzisiaj mieliśmy małą rozgrzewkę przed czekającym nas etapem maratońskim. Poranna pętla liczyła 112 kilometrów, po niej wracaliśmy na trasę drugiego, ponad 60 kilometrowego OSu. W obu przypadkach rywalizowaliśmy na ciężkiej, kamienistej nawierzchni, która wszystkim zawodnikom mocno dała się we znaki. W takich warunkach nawet najmniejszy błąd może skończyć się poważną stratą czasową. Kluczem do czystego przejazdu obu odcinków była koncentracja i poprawna nawigacja.” – powiedział Maciej Giemza 

 

Po trzech etapach Afriquia Merzouga Rally z rywalizacji na marokańskiej pustyni wycofał się Adam Tomiczek, który przed startem do dzisiejszego OSu zajmował wysokie szóste miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. 

 

„Na trudnym kamienistym terenie solidnie przeciążyłem organizm i potrzebuję kilka dni, żeby wrócić do pełni sił. Szkoda, bo z etapu na etap jechałem coraz pewniej i z powodzeniem goniłem czołówkę. Niestety widmo potencjalnych konsekwencji, jeżeli zdecydowałbym się kontynuować rywalizację było zbyt duże, żeby podjąć ryzyko. Wkraczamy w decydującą fazę przygotowań do Dakaru, przede mną ważne starty w Mistrzostwach Świata Juniorów, ewentualna kontuzja mogłaby pokrzyżować moje plany.” – powiedział Adam Tomiczek.   

 

Jutro na zawodników czeka pierwsza odsłona etapu maratońskiego, motocykliści pokonają odcinek liczący 274 kilometry.

 

Klasyfikacja generalna Afriquia Merzouga Rally – Motocykle

 

1.         Xavier de SOULTRAIT (FRA) YAMAHA  7:17:55

2.         Gerard Guell FARRES (ESP) KTM +4:41

3.         Franco CAIMI (ARG) Yamaha  +20:08

4.         Alessandro BOTTURI (ITA) YAMAHA +27:54

5.         Juan Garcia PEDRERO (ESP) SHERCO TVS +32:26

6.         Jacopo CERUTTI (ITA) Husqvarna +34:18

7.         Ivan CERVANTES (ESP) KTM +37:38

8.         Daniel OLIVERAS (ESP) KTM +38:28

9.         Mario PATRAO (PRT) KTM +46:20

10.       Milan ENGEL (CZE) KTM +49:04

14.       Maciej GIEMZA (POL) KTM  +1:09:04Podziel się z innymi

Dodaj komentarz