Dodano 13 lat temu

Odważny miłośnik motoryzacji

(1 opinia)

 

Znamy go z Komisji „Rywina”, bardzo licznych, często żartobliwych komentarzy dotyczących aktualnej sytuacji politycznej, czy wielu funkcji pełnionych podczas długiej kariery zawodowej. Był zastępcą przewodniczącego Trybunału Stanu, przedstawicielem prezydenta w Komisji Konstytucyjnej Zgromadzenia Narodowego, sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, szefem MSWiA, członkiem Rady Bezpieczeństwa Narodowego, czy wreszcie posłem na Sejm IV, V i obecnie VI kadencji. Jest niezwykle konkretnym i precyzyjnym politykiem, który z szacunkiem, bez inwektyw i wprost mówi nawet o najtrudniejszych tematach dotyczących życia publicznego.

I co taka osoba może szukać na największej w sezonie imprezie o nazwie: Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Motocyklowego na warszawskim Bemowie? Otóż oprócz spraw politycznych i zawodowych Ryszard Kalisz ma oblicze człowieka kochającego życie, a w tym swoje pasje motoryzacyjne, o których wie niewiele osób. Między motocyklistami palącymi gumę, nierzadko w podartych ciuchach, nie pasujących do biura poselskiego, czy rządowej limuzyny również można czerpać radość z życia. Jak widać każdy może doświadczać wiatru we włosach i niczym nieskrępowanej wolności – czasem nawet bez kasku :).

Gratuluję odwagi Panu Ryszardowi, bo nie wiem, czy zdobyłbym się na taką przejażdżkę z obcymi ludźmi i w atmosferze unoszącej się w powietrzu adrenaliny blisko 10. tysięcy motocyklistów rozpoczynających sezon… .

A może warto, aby inni ważni uczestnicy życia politycznego, szczególnie Ci sprawujący władzę również spojrzeli do czasu do czasu w stronę motocyklistów… ale to już temat na inna rubrykę…

 Moto Piknik – 15.04.2012 na BemowiePodziel się z innymi

Dodaj komentarz