Dodano 4 lata temu

Rozwój BMW Motorrad pod nowym kierownictwem

(1 opinia)

Monachium. Z dniem 1 sierpnia 2019 r. Christof Lischka (48) obejmie stanowisko szefa rozwoju BMW Motorrad. Inżynier mechanik zastępuje Karla Viktora Schallera, który po pięciu latach przechodzi na emeryturę jako kierownik ds. Rozwoju w BMW Motorrad.

„BMW Motorrad wykazało się niespotykaną ofensywą produktową w ostatnich latach. Chcielibyśmy podziękować Karlowi Viktorowi Schallerowi za jego ważny wkład w realizację naszej strategii rozwoju motocykli ”- komentuje Markus Schramm, szef BMW Motorrad. „Jesteśmy przekonani, że Christof Lischka będzie kontynuować nasz udany rozwój produktów. Wnosi bogate doświadczenie w projektowaniu pojazdów i będzie cennym dodatkiem do BMW Motorrad. ”

Christof Lischka zajmował różne stanowiska rozwojowe w Grupie BMW w ciągu ostatnich 20 lat. Ostatnio odpowiadał za „Wymagania, koncepcje i integrację” w dziale Dynamiki Jazdy. Przyjmując odpowiedzialność za rozwój BMW Motorrad, Lischka realizuje swoją wieloletnią pasję do pojazdów dwukołowych. W wieku zaledwie ośmiu lat brał udział w wyścigach BMX. Później przeszedł na motocross i enduro, gdzie osiągnął wiele sukcesów, w tym wygrał „Accept No Limits” i zajął drugie miejsce w konkursach „Master of Dirt”. W 2003 i 2018 roku Lischka wyróżnił się także jako finisz w niezwykle wymagającym rajdzie „Dach Afryki”.

„Jako pasjonat motocykli enduro i motocykli ulicznych, nie mogę się doczekać, aby wykorzystać dotychczasowe sukcesy wysoce zmotywowanego zespołu programistów i zapewnić dynamikę następnej generacji motocykli BMW” – powiedziała Lischka o swojej nowej roli.

Dodaj komentarz