Dodano 7 lat temu

Mistrzowska dyspozycja DUUST RT w Lidzbarku

(Brak opinii)

Swoje koronne kategorie wygrali: Łukasz Łonka (MX2, MX Open), Szymon Staszkiewicz (MX2 Junior) i Wojciech Kucharczyk (MX125). Na uwagę zasługuje rewelacyjna dyspozycja Konrada Dąbrowskiego, który zajął drugie miejsce w swoje klasie.

Jeden z najpiękniejszych torów motocrossowych w Polsce w miniony weekend gościł 176 zawodników walczących w Motocrossowych Mistrzostwach Polski. Przedostatnia odsłona tegorocznej edycji ORLEN MXMP, ku radości zgromadzonych fanów rozegrana została w prawdziwie letniej scenerii. Pierwszy dzień zmagań na torze w Lidzbarku Warmińskim upłynął pod znakiem rywalizacji w czterech klasach mistrzowskich. Na maszynie startowej zameldowali się przedstawiciele: MX65, MX85, MX2 i MX Masters.

Pierwsi na tor ruszyli zawodnicy zawodnicy rywalizujący w klasie MX85. Dwa dobre przejazdy w MX 85 zanotował Olaf Włodarczak z Akademii ORLEN Team, który pewnie sięgnął po zwycięstwo w Lidzbarku. Drugie miejsce zajął Wiktor Małecki, a trzeci był Paskal Myhan. Najwyżej sklasyfikowanym riderem DUUST Racing Team był Jurand Kuśmierczyk, który wywalczył 4. miejsce. W pierwszej dziesiątce zameldował się jeszcze jeden z zawodników DUUSTA. Na 9. miejscu zawody ukończył Aleksander Świrczak.

Klasa MX85: 4. Jurand Kuśmierczyk, 9. Aleksander Świrczak, 18. Filip Grot, 19. Maks Chwalik.

W stawce najbardziej doświadczonych zawodników Motocrossowych Mistrzostw Polski górą był Jacek Olszewski, który na malowniczym torze w Lidzbarku nie dał szans rywalom wygrywając oba biegi. Drugi w stawce Mastersów zameldował się Jacek Lonka z DUUSTa, aktualny lider klasyfikacji łącznej ORLEN MXMP. Trzeci na podium zameldował się Marek Jaskulski z MTR Osielec. Dobry wynik w sobotę wykręcił weteran polskiego MX, Zbigniew Radzikowski aka Blondi. Reprezentujący DUUSTa zawodnik zajął 19. miejsce punktująca w cyklu mistrzowskim.

Klasa MX Masters: 2. Jacek Lonka, 19. Zbigniew Radzikowski.

Ozdobą pierwszego dnia zmagań był wyścig najmłodszych riderów. Na starcie zobaczyliśmy 24 zawodników głodnych rywalizacji. DUUSTa reprezentowało pięciu utalentowanych riderów z Maksem Chawlikiem na czele, który z przygodami toczył bój na torze. Finalnie lidzbarska runda ORLEN MXMP padła łupem Białorusina Aleha Makhnou. Drugi był Maks Chwalik, a trzeci Artur Gałuszka. Pozostali reprezentanci DUUSTa wysoko w TOP 10 klasyfikacji zawodów.

Klasa MX65: 2. Maks Chwalik, 5. Mikołaj Stasiak, 6. Mieszko Polnar, 8. Jan Kotowicz, 21. Piotr Kajrys.

Sobotnie zawody na torze Moto Klub Lidzbark Warmiński kończył wyścig w klasie MX2. Od startu rywalizacja toczyła się pod dyktando zawodników z charakterystyczną czarną tarczą. Riderzy DUUSTa zdominowali czołówkę zajmując dwa miejsca na podium. Zawody pewnie wygrał Łukasz Lonka (DUUST), który w obu biegach nie dał szans Karolowi Kędzierskiemu. Stawkę uzupełnił reprezentujący DUUST Racing Team Szymon Staszkiewicz, który wygrał klasyfikację MX2 Junior!

Klasa MX2/MX2 Junior: 1. Łukasz Lonka, 3. Szymon Staszkiewicz (1. MX2 Junior!), 7. Karol Kruszyński (4. MX2 Junior), 29. Wojciech Kucharczyk (17. MX2 Junior).

W niedzielę emocji nie brakowało. Drugi dzień walki o punkty w cyklu mistrzowski zawodnicy DUUST Racing Team zaczęli od mocnego uderzenie. W klasie MX 125 dwóch riderów DUUSTa zameldowało się na najwyższym stopniu podium. Zawody wygrał Wojciech Kucharczyk przed rewelacyjnym Konradem Dąbrowskim, który w pięknym stylu wygrał drugi bieg. Trzeci na pudle Dariusz Rapacz z MTR Osielec.

Klasa MX125: 1. Wojciech Kucharczyk, 2. Konrad Dąbrowski, 10. Arkadiusz Pryk, 21. Patryk Zdunek.

Ostatni niedzielny wyścig to królewska klasa Open. Na maszynie startowej zameldowało się, aż czterech zawodników DUUSTa. Poza zasięgiem rywali był Łukasz Lonka, który pewnie wygrał oba wyścigi. Drugi w stawce był Karol Kędzierski, a trzeci Szymon Staszkiewicz. Tuż za podium na wysokim 5. miejscu zawody w Lidzbarku zakończył Arkadiusz Mańk. Top 10 zamknął czwarty z zawodników DUUST Racing Team Karol Kruszyński.

Klasa MX Open: 1. Łukasz Lonka, 3. Szymon Staszkiewicz, 5. Arkadiusz Mańk, 10. Karol Kruszyński.

Wśród pań pod nieobecność czołowej polskiej riderki Asi Miller, która leczy kontuzję kolana, zawody w klasie MX Kobiet wygrała Wiktoria Grabowska, przed Karoliną Jasińską i Wanessą Rapacz.

Przed nami ostatnia runda tegorocznego cyklu ORLEN MXMP. Już 19 sierpnia startujemy w finałowej rundzie Motocrossowych Mistrzostw Polski. Areną zmagań najlepszych zawodników będzie tor motocrossowy „Kacze Doły” Wschowa.