Dodano 7 miesięcy temu

Kawasaki Z900RS SE – czyli klasyk na sterydach

(3 opinie)

Firma Kawasaki już od ponad 60 lat zachwyca nas motocyklami i zapisała się dość dobrze w historii motoryzacji posiadając w swojej gamie wiele fantastycznych modeli. Wyróżnikiem tej marki jest pojawienie się na rynku wielu super szybkich modeli.

Do naszej redakcji trafił jednak model Z900RS, który może nie jest najlepszy z najlepszych jednak czerpie z doświadczenia firmy pełnymi garściami oferując nam uszyty na miarę garnitur nawiązujący do stylu retro.

Serce Kawasaki to 900tka z mocą 111KM i momentem wynoszącym 98Nm, co przy masie 215KG daje naprawdę fajnie zestrojony motocykl. Jednak nie te parametry w tym modelu są najważniejsze. Przysłowiowa kawa potrafi naprawdę pobudzić tym, co ma do zaoferowania.

Zacznijmy od tego, że zastosowano tu dobre zawieszenie, które jest regulowane, a za tył odpowiada amortyzator Back-Link z Ohlinsa, który jest znany z motosportu. Jak można było się spodziewać otrzymujemy świetne parametry jezdne dające nie tylko komfort, ale również pozwalający na trochę bardziej sportową jazdę.

Jeżdżąc Kawasaki warto też bezpiecznie się zatrzymać, możliwość taką daje zastosowanie układu hamulcowego od Brembo oraz systemu ABS i kontroli trakcji. Muszę przyznać, że układy te działają naprawdę dobrze i są skuteczne w różnych warunkach drogowych.

Omawiana Ztka charakteryzuje się również dobrym komfortem podróżowania, na co ma wpływ pozycja za kierownicą, która jest lekko pochylona do przodu, dzięki czemu nadgarstki się nie męczą, a nasz kręgosłup nie będzie wymagał rehabilitacji. Dobre ustawienie podnóżków spowoduje, że nasze biodra nie będą drętwiały po kilku kilometrach jazdy. Całości dopełnia mięsista kanapa, na której czujemy sie jak na fotelu przed telewizorem.

Wszystkie te zabiegi stworzyły ciekawie wyglądający motocykl, który potrafi być również agresywny i zadziorny. Kawasaki jest naprawdę świetnie prowadzącym sie motocyklem, który was nie zmęczy, a dostarczy samych pozytywnych emocji. Początkowo miałem wrażenie, ze będzie ociężały, jednak pierwsze kilometry na nim pokazały, że prowadzi się bardzo lekko. Tak, wiem powinienem się do czegoś przyczepić, jednak ciężko na siłę doszukiwać sie jakiś poważnych wad.

Musicie pamiętać, że pomimo dobrych parametrów silnika nie jest to demon prędkości. Z900RS żwawo przyspiesza do 180kmh, a powyżej 200 zaczyna się walka z oporami powietrza. Nie to jednak w tym modelu jest najważniejsze, nie kupujemy go dla robienia maksów, a dla stylu i komfortu.

Przyznam więc z czystym sumieniem, że jak dla mnie motocykl wypadł lepiej niż moje oczekiwania co do niego. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym jak dobrze się nim jeździło. Zawieszenie, komfort i układ hamulcowy uzupełnia przyjemny dźwięk silnika typowy dla Kawasaki, a seryjny układ wydechowy jest przyjemny dla ucha.

Dla kogo jest, więc Kawasaki Z900RS SE, właśnie dla odrobinę starszego Pana jak Ja, który lubi czasami też wykorzystać drzemiącą moc, cieszyć się komfortem i czerpać czystą przyjemność z jazdy, a zarazem elegancko wyglądać.

Plusy

+ zawieszenie

+ układ hamulcowy

+ komfort

Minusy

– cena 75200złPodziel się z innymi

Dodaj komentarz