HOT!
Dodano 2 lata temu

3 Customy BMW R 18 z Kanady

(Brak opinii)

Trzech Muszkieterów oraz Roland Stocker z kanadyjskiej stajni BMW świętują swoje światowe premiery. BMW Motorrad Canada ujawniło wyniki swojego pierwszego w historii projektu personalizacji motocykla. Firma nawiązała współpracę z trzema utalentowanymi konstruktorami z całej Kanady i każdemu z nich dała nowe BMW R 18 jako płótno.

Wybranymi konstruktorami są Jay Donovan z Victorii w Kolumbii Brytyjskiej, Konquer Motorcycles z Kelowna w Kolumbii Brytyjskiej i Augment Motorworks z Toronto w Ontario.

Konstruktorzy pokazali swoje motocykle firmie BMW Motorrad Canada oraz Rolandowi Stockerowi, kierownikowi projektu BMW Motorrad ds. modeli Heritage. „Te projekty pokazują, jak ważne jest tworzenie motocykli, które inspirują do kreatywności i stanowią dobrą bazę zarówno dla właścicieli, jak i budowniczych” – powiedział Roland Stocker.

Stocker, który był zasadniczo zaangażowany w rozwój R 18, udał się do Kanady na prezentację. Był pod wrażeniem nie tylko ukończonych motocykli, ale także samych budowniczych. „Wizja, kunszt i jakość pracy były bardzo imponujące, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak młodzi są niektórzy konstruktorzy” – powiedział Stocker. 
„Byłem bardzo zadowolony z wyniku”.

Dzięki klasycznemu wzornictwu i ekstrawaganckim proporcjom, R 18 stanowi idealną bazę do prac customingowych. Sercem R 18 jest 2-cylindrowy silnik „Big Boxer” o pojemności 1802 cm3 – najmocniejszy 2-cylindrowy silnik typu bokser, jaki kiedykolwiek zastosowano w motocyklu produkcyjnym.

„Chcieliśmy zademonstrować potencjał R 18 i zaprojektowaliśmy projekt, aby to osiągnąć”, powiedział Johann von Balluseck, dyrektor BMW Motorrad Kanada. „Wybraliśmy budowniczych, którzy podeszli do tego projektu na różne sposoby, mając nadzieję, że dadzą nam trzy bardzo różne style – i to jest dokładnie to, co otrzymaliśmy”.

Jedynymi wymaganiami dotyczącymi konstrukcji było to, aby niestandardowe motocykle pozostały sprawne i zgodne z przepisami. Tego lata trzy motocykle wezmą udział w krajowej trasie, odwiedzając dealerów w całej Kanadzie.

Jay Donovan – R 18 Future Café.
R 18 Future Café to studium rzemieślnika i konstruktora motocykli – Jaya Donovana. Projekt Donovana rozpoczął się od chęci przekierowania układu wydechowego w górę, nad głowicą cylindra i prosto do tyłu, tuż pod siedzeniem. Całkowicie przeprojektowany zbiornik i górna część z „gołego”, polerowanego aluminium oraz ścięte przednie i tylne błotniki w kontrastowej czerni zapewniają długi i elegancki wygląd.

R 18 Future Café

Augment Motorworks – Wytatuowany Chopper R 18.
Nick Acosta z Augment Motorworks zastosował klasyczny amerykański styl choppera do wielkiego niemieckiego boksera, którego nazwał „El Boxeador”. Delikatny, tatuażowy lakier w połączeniu z sissy barem, ręcznie rzeźbionym mocowaniem reflektora, mini-małpim mocowaniem kierownicy, charakterystycznym skośnym wydechem i niestandardowym siedzeniem przekształcają motocykl w klasyka z lekkimi akcentami.

El Boxeador

Motocykle Konquer – R 18 Diamond Custom.
Rob Thiessen i jego zespół w Konquer Motorcycles wzięli R 18 i stworzyli fabryczny dragster na zamówienie. Lakier i prążki w kolorze Bronze Metallic, zmodyfikowane przednie i tylne błotniki, niestandardowe siedzenie i motyw diamentu na całej powierzchni tworzą niski i długi, fabryczny wygląd. Ponadto pomalowane na złoto koła BMW i elektronicznie regulowany układ wydechowy spinają nowy wygląd.

R 18 Diamond Custom

Zastrzeżenie.
Przedstawione pojazdy mogą być modyfikowane i wyposażone w akcesoria i/lub części zastrzeżone innych firm, które nie są produkowane, dystrybuowane ani testowane przez BMW. BMW nie ponosi odpowiedzialności za modyfikacje (w tym montaż, właściwości i zastosowanie przedstawionych akcesoriów). UWAGA: Modyfikacje pojazdów produkowanych seryjnie (włącznie z montażem i używaniem części firm trzecich i własnej produkcji) mogą pogorszyć właściwości jezdne! Jazda naszymi pojazdami w zmodyfikowanym stanie odbywa się na własne ryzyko.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz