Wyróżnione
Dodano 1 miesiąc temu

Ducati inauguruje sezon wyścigowy podczas Campioni in Pista

(1 opinia)

Podczas drugiej edycji wydarzenia Campioni in Pista zaprezentowane zostały zespoły Ducati Lenovo Team i Aruba.it – Racing Ducati Team, które rywalizować będą w Mistrzostwach Świata MotoGP i WorldSBK, a także nowy zespół Ducati Corse, czyli R&D – Factory MX Team, który zadebiutuje w Motocrossowych Mistrzostwach Włoch. Wielu entuzjastów marki Ducati przybyło do miejscowości Madonna di Campiglio, aby uczestniczyć w wydarzeniu i spotkać się z zawodnikami Ducati.

Po sukcesie edycji 2023, będącej jednocześnie wstępem do rekordowego sezonu Ducati, włoski producent motocykli z Borgo Panigale ponownie wybrał Dolomity i miejscowość Madonna di Campiglio, aby zainaugurować sezon wyścigowy swoich oficjalnych zespołów i tym samym wywołać entuzjazm fanów na całym świecie już na początku nowego roku.

Campioni in Pista to niezapomniane wydarzenie zorganizowane przez Ducati we współpracy z partnerami, w tym między innymi Audi, Lenovo, Aruba.it, Monster Energy i Shell. Związek Ducati i Madonna di Campiglio jest w tym sensie doskonałym wyrazem włoskiego piękna motoryzacji, a także świętem doskonałości „Made in Italy”. Sukces tego wydarzenia wynika w szczególności z możliwości przeplatania najważniejszych momentów z chwilami czystej zabawy, wykorzystując idealną lokalizację pod względem atrakcji turystycznych, sportowych i kulinarnych oraz naturalnego piękna.

Oficjalna prezentacja zespołów Ducati odbyła się w poniedziałek 22 stycznia 2024 roku w PalaCampiglio i transmitowana było na żywo na kanałach cyfrowych Ducati. Ten moment był doskonałym dowodem na to, że wyścigi są centralnym elementem strategii Ducati. Zaprezentowany został zespół Ducati Lenovo Team rywalizujący w MotoGP i Aruba.it – Racing Ducati w World Superbike. Całkowitą nowością było pojawienie się pierwszego historycznego zespołu Ducati Corse R&D – Factory MX Team, co oznacza początek nowego rozdziału dla Borgo Panigale w motocrossie.

Po prezentacji zawodnicy Ducati spotkali się z fanami w centrum Madonna di Campiglio. Tłum wiwatował, gdy na scenie ustawionej na Piazza Sissi pojawili się trzej Mistrzowie Świata – Francesco Bagnaia, Álvaro Bautista i Nicolò Bulega. Tłumy kibiców powitały też Eneę Bastianiniego i zawodników projektu motocrossowego. Antonio Cairoli znany jest z wygrania dziewięciu Mistrzostw Świata FIM Motocross, a Alessandro Lupino był ośmiokrotnym mistrzem Włoch. Po raz pierwszy publicznie pokazano też wszystkie motocykle, które będą rywalizować w sezonie 2024: Desmosedici GP zespołu Ducati Lenovo Team, Panigale V4 R zespołu Aruba.it – Racing Ducati Team i prototyp R&D – Factory MX Team, czyli Desmo450 MX, który zadebiutuje w Motocrossowych Mistrzostwach Włoch.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz