Dodano 13 lat temu

Dzień dziecka w Ośrodku dla osób niewidomych w Laskach

(Brak opinii)

W tym roku poraz pierwszy w akcję aktywnie włączyły się fora TransAlpa  i AfricaTwin na czele z Wojtkiem. Świeża krew, zapał i nowe pomysły zaowocowały większą, niż w ubiegłych latach, frekwencją i pomogą Ośrodkowi w realizacji planu uruchomienia w przyszłym roku szkolnym Sali multimedialnej. To właśnie na ten cel uczestnicy imprezy zebrali blisko 850 zł., co stanowi ponad połowę kwoty, jaką Ośrodek planuje wydać na wyposażenie sali.

Oprócz tego, motocykliści przywieźli ze sobą słodycze, soki i inne upominki dla dzieci.

Dzięki inicjatywie Wojtka, udało się również sciągnąć do Lasek policjantów na motocyklach. Sprawiło to mnóstwo radości dzieciom, które mogły obejrzeć z bliska policyjne sprzęty, ale też ułatwiło uczestnikom przejazd z miejsca spotkania do Ośrodka.

Samo spotkanie odbyło się zgodnie z tradycyjnym planem. Na początek dzieci krótko pooglądały na swój sposób sprzęty gości, wypytując przy okazji o szczegóły techniczne. Po tym nastąpiło wożenie dzieci po terenie Ośrodka, a na koniec Ci, którzy dysponowali jeszcze odrobiną czasu, spotkali się w stołówce z opiekunami dzieci. Przy tej okazji można było posłuchać koncertu na flet w wykonaniu jednego z chłopców i dowiedzieć się co nieco o życiu osób niewidomych w naszym kraju.

W tegoroczną imprezę zaangażował się  nawet pracodawca jednego z uczestników, firma Lunch Service Catering,  który w ramach spotkania integracyjnego dla swoich dość licznych motocyklowych pracowników, zorganizował wspólne naprawianie rowerów ośrodka w Laskach. Inicjatywa ze wszech miar godna pochwały…

W przyszłym roku z pewnością również pojawimy się w Laskach…Podziel się z innymi

Dodaj komentarz