Dodano 7 lat temu

Dunlop RoadSmart III SC dla skuterów

(Brak opinii)

Dunlop RoadSmart III SC został zaprojektowany, aby zapewniać wysokie osiągi przez cały rok. Nowy produkt jest pozycjonowany powyżej dobrze znanej serii ScootSmart w kompleksowej ofercie opon Dunlop.

 

Najwyższy segment skuterów stał się popularny wśród motocyklistów, którzy poszukują wygodnego pojazdu do codziennego użytkowania, a jednocześnie chcieliby jeździć usportowioną i zwinną maszyną w stylu lekkiego motocykla sportowo-turystycznego. Tego rodzaju wymagania stawiają interesujące wyzwanie projektantom opon. Dlatego Dunlop postanowił połączyć sprawdzone technologie z nowymi rozwiązaniami by sprostać temu trudnemu wyzwaniu.

 

W rezultacie w RoadSmart III SC zastosowano ten sam wzór bieżnika iGT, co w RoadSmart III. Zapewnia on optymalne usuwanie wody i równomierne zużycie. Technologia (JLB) to kolejna która została przejęta z opony sportowo-turystycznej. Jest to jednocześnie pierwsze w gamie  opon do skuterów zastosowanie rozwiązania, które zapewnia stabilny obszar styku z nawierzchnią, ogranicza odkształcenia i nadmierne nagrzewanie opony..

 

Wprowadzenie nowej technologii: Camber Thrust Tuning (CTT)

 

W oponie RoadSmart III SC zastosowano nową technologię Dunlop – Camber Thrust Tuning, która umożliwia progresywne i łatwe pokonywanie zakrętów. Kiedy motocykl pochyla się w zakrętach, różnica kąta pochylenia koła między skręcającą oponą przednią, a ustawioną na wprost oponą tylną może utrudniać skręcanie i prowadzenie. O ile zjawisko to może być pożądane w motocyklu sportowym, gdyż zwiększa czułość kierowania podczas jazdy z bardzo dużymi prędkościami, to w przypadku skuterów się nie sprawdza. W rezultacie technologia CTT opracowana przez Dunlop zmniejsza siłę potrzebną do prowadzenia pojazdu. Dunlop dostosował kształt ściany bocznej opony w taki sposób aby zwiększyć łatwość skręcania, co stanowi doskonałą zaletę dla miejskich użytkowników, którzy chcą pokonywać zakręty zwinnie i szybko

 

RoadSmart III zdobyła już liczne nagrody w niezależnych testach. Magazyn Motorrad* opisał ją jako sportowo-turystyczną oponę, która „jest bardzo dobrze zrównoważona i daje wielką przyjemność z jazdy”, stwierdzając przy tym,  że “Dunlop daje poczucie pewności na mokrych nawierzchniach”

 

Dmitri Talboom, Menedżer Produktu na Europę w Dunlopie jest przekonany, że dzięki poszerzeniu oferty opon o fabryczne wyposażenie wysokiej klasy skuterów, motocykliści przekonają się, że RoadSmart III SC to lider w swoim sektorze: “Łącząc sprawdzone technologie, takie jak bieżnik iGT i opasanie JLB z najnowszym rozwiązaniem Camber Thrust Tuning, jesteśmy pewni, że oferujemy optymalny wybór użytkownikom mocniejszych i usportowionych skuterów producentów takich jak BMW, Kymco, Suzuki, SYM i Yamaha.”

 

Opona Dunlop RoadSmart III SC cieszy się  uznaniem wiodącego producenta motocykli. Yamaha postanowiła wyposażyć model Tmax 530 rocznika 2017 w oponę Dunlop RoadSmart III SC.

 

Opona RoadSmart III jest dostępna w dwóch rozmiarach przednich (120/70R14 i 120/70R15) oraz dwóch rozmiarach tylnych (160/60R14 i 160/60R15) dla szerokiej grupy skuterów.

 

* Uwagi cytowane za Motorrad ReifenTest, wydanie 13/2016, data publikacji: czerwiec 2016.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz