Wyróżnione
Dodano 2 lata temu

Dax wraca do europejskiej gamy motocykli marki Honda

(1 opinia)

Po 41 latach nieobecności, Honda Dax wraca do Europy, dołączając do modelu Monkey i MSX125 Grom w wyjątkowej linii mini motocykli Hondy.

  • ST125 Dax dołącza do Monkey i MSX125 Grom w wyjątkowej europejskiej linii mini motocykli Hondy
  • Dax zawdzięcza swoją nazwę podobieństwu do psa rasy jamnik (Dachshund), którego najbardziej charakterystyczne cechy fizyczne to krótkie nogi i długi tułów
  • Wyjątkowa, tłoczona rama stalowa w kształcie litery T zapewnia zwinność w mieście i wytrzymałość podczas jazdy z pasażerem
  • Motocykl wyposażono w widelec USD o średnicy goleni 31 mm, podwójne amortyzatory tylne i 12-calowe, czarne koła z oponami balonowymi
  • Chłodzony powietrzem silnik o pojemności 124 cm3, zgodny z EURO 5, sprzęgło odśrodkowe i czterobiegowa przekładnia
  • Dwie atrakcyjne opcje malowania

Dzięki nietypowej ramie w kształcie litery T, wykonanej z wytłoczek stalowych, żaden inny motocykl, duży czy mały, nie przypomina Daxa. Wydłużona rama kojarzy się z jamnikiem, z krótkimi nogami i długim tułowiem. Właśnie to skojarzenie było inspiracją do nadania nazwy Dax oryginalnemu modelowi ST50 w 1969 roku.

Dax na rok modelowy 2023 zachowuje niepowtarzalny, kultowy wygląd oryginału, a rama, w której mieści się również zbiornik paliwa, zapewnia wystarczającą wytrzymałość, by można było jeździć z pasażerem. O prowadzenie kół dba 31-milimetrowy widelec USD z przodu i podwójne amortyzatory z tyłu. Klasyczny wygląd uzupełniają zaczernione, 12-calowe koła do mini motocykli, z grubymi balonowymi oponami, które pozwalają na komfortowe poruszanie się po mieście. Dax wyposażony jest w diodowe oświetlenie, efektowny, kompaktowy wyświetlacz LCD oraz chromowaną kierownicę i uchwyt dla pasażera.

Chłodzony powietrzem, dwuzaworowy silnik SOHC o pojemności 124 cm3, spełniający normę EURO 5, zapewnia płynną charakterystykę mocy i momentu obrotowego, a sprzęgło odśrodkowe i czterobiegowa przekładnia dbają o relaksującą i przyjemną jazdę solo lub z pasażerem.

Dax na rok modelowy 2023 będzie dostępny w dwóch atrakcyjnych wersjach kolorystycznych: Pearl Nebula Red i Pearl Cadet Grey, w komplecie z klasycznym logo Honda Wing oraz logo modelu z jamnikiem.

23YM HONDA ST125 DAX

Na pewno – jeśli będzie dostępny do bliższego poznania – przedstawimy go dokładniej 😉Podziel się z innymi

Dodaj komentarz