Dodano 6 lat temu

Blin i Włodarczak zaczynają sezon od zwycięstw

(Brak opinii)

Obaj zawodnicy barwach ekipy Wójcik FHP YART Racing Team zamierzają walczyć w tym roku o czołowe lokaty nie tylko w kraju.

Pochodzący z Torunia Blin rok temu zdominował zmagania Supermoto w klasie pit-bike, a w tym sezonie debiutuje w Pucharze Polski Supersport 300 za sterami Yamahy R3 przygotowanej przez słynnego, austriackiego tunera YART i obsługiwanej przez mistrzowską ekipę Wójcik FHP YART Racing Team. 16-latek, który rok temu wziął udział w testach do towarzyszącej MŚ MotoGP prestiżowej serii Red Bull Rookies Cup, sezon 2017 rozpoczął oficjalnie w miniony weekend. 

Podczas pierwszej rundy na torze Motopark Koszalin Blin nie tylko wygrał sesję kwalifikacyjną z przewagą aż dwóch sekund nad drugim zawodnikiem, ale także zdominował wyścig, triumfując z przewagą 34 sekund i dublując większość z 21 rywali. 

Teraz przed młodym torunianinem znacznie trudniejsze wyzwanie. Druga runda sezonu odbędzie się bowiem pod koniec maja na torze w Poznaniu, gdzie polscy zawodnicy zmierzą się z międzynarodową stawką europejskiej serii Alpe Adria. 

Nie mogłem wymarzyć sobie lepszego początku sezonu – mówi Daniel Blin. – Co prawda warunki w Koszalinie nie były idealne, a pogoda kapryśna, ale bardzo dobrze przepracowaliśmy razem z zespołem zimową przerwę i ustawiliśmy się na starcie gotowi do walki. Czułem się pewnie na mojej Yamasze i szybko narzuciłem dobre tempo. Cieszę się z wygranej, ale wiem, że prawdziwy sprawdzian dopiero przed nami. Rywalizacja w Poznaniu z zagranicznymi zawodnikami Alpe Adria pokaże nam na co możemy liczyć w tym roku w międzynarodowych zmaganiach i co jeszcze możemy poprawić.” 

W tym samym czasie na torze motocrosowym w Sobieńczycach dominował kolejny z reprezentantów Wójcik FHP YART Racing Teamu, Olaf Włodarczak. 11-latek wygrał pierwszy wyścig sezonu klasy MX85 z przewagą ponad dziesięciu sekund nad drugim zawodnikiem, uzyskując jednocześnie najlepszy czas okrążenia. W drugim wyścigu Olaf ponownie stanął na podium, tym razem po zaciętej walce finiszując na trzeciej pozycji w stawce 24 zawodników, ale utrzymując prowadzenie w klasyfikacji generalnej z przewagą dwóch punktów. 

„To idealny początek sezonu dla całego zespołu – podkreśla szef ekipy, Grzegorz Wójcik. – Wiedzieliśmy, że nasi dwaj najmłodsi zawodnicy to materiał na mistrzów i wielkie nadzieje polskiego motorsportu, ale nie spodziewaliśmy się, że rozpoczną sezon aż w tak dominującym stylu. Daniel pokazał w Koszalinie tempo godne mistrzostw świata i był poza zasięgiem rywali, co zapowiada bardzo ciekawy sezon. Olaf również rozpoczął tegoroczne starty od bardzo mocnego akcentu. Nie mamy wątpliwości, że obaj będą w tym roku walczyć o tytuły mistrzów Polski, ale my jako ekipa już myślimy o tym, jak pomóc im zrobić krok do jeszcze wyższych serii. Ważnym sprawdzianem dla Daniela będzie walka z zagranicznymi rywalami w Poznaniu, gdzie będzie mógł liczyć na pomoc swoich starszych zespołowych kolegów, którzy również zmierzą się tam w większych klasach.” 

Więcej informacji o ekipie na oficjalnym profilu pod adresem facebook.com/wojcikfhpracingteam

Dodaj komentarz