Dodano 7 lat temu

ORLEN Team wysoko w Afriquia Merzouga Rally

(Brak opinii)

Inauguracyjny etap Afriquia Merzouga Rally składał się z trzech prób sportowych, z czego dwa ostatnie przejazdy zaliczane były do klasyfikacji generalnej rajdu. W pierwszej części dnia  zawodnicy pokonali 45 kilometrową pętlę treningową, która poprzedzała start prologu. Liczący dwa kilometry odcinek otwierający tegoroczne zmagania wygrał Portugalczyk Joaquim Rodrigues. Z dobrej strony na prologu zaprezentowali się obaj zawodnicy ORLEN Team, Adam Tomiczek wykręcił rewelacyjny piąty czas przejazdu, a Maciej Giemza zameldował się na mecie na osiemnastym miejscu w stawce osiemdziesięciu ośmiu  motocyklistów rywalizujących na marokańskiej pustyni.

 

„To był bardzo intensywny i pracowity dzień na Merzouga Rally. Dwa z trzech zaplanowanych OSów zaliczały się do klasyfikacji generalnej rajdu. Pierwszy przejazd wykorzystałem do zapoznania się z warunkami panującymi na marokańskiej pustyni i złapaniu feelingu z motocyklem. Prolog przejechałem jeszcze bezpiecznie, obserwując rywali i  kontrolując sytuację na trasie. Na ostatnim odcinku złapałem swój rytm i pewnie pokonałem cały etap zbliżając się do czołówki najszybszych riderów.” – powiedział Maciej Giemza  

 

W drugiej części dnia zawodnicy ponownie przejechali 45 kilometrową pętlę. Najszybciej pierwszy etap rajdu w stawce motocyklistów pokonał Francuz Xavier de Soultrait. Absolwenci Akademii ORLEN Team utrzymali równe tempo, Adam Tomiczek linię mety minął z jedenastym czasem, a Maciej Giemza sklasyfikowany został na szesnastej pozycji.

 

„Dwa równe i czyste przejazdy w moim wykonaniu. Dwukilometrowy prolog ukończyłem na piątym miejscu, dzięki czemu miałem bardzo dobrą pozycję startową do kolejnego etapu. Ponad czterdziestokilometrowy, pustynny OS przejechałem swoim tempem nawiązując walkę z najlepszymi zawodnikami. Różnice czasowe po pierwszym dniu rywalizacji nie są duże. Przed nami jeszcze pięć  trudnych technicznie etapów, podczas których wszystko może się wydarzyć. Od startu sto procent koncentracji i bezpiecznie do mety.” – powiedział Adam Tomiczek.

 

Jutro na zawodników czeka 188 kilometrowy odcinek specjalny wytyczony przez piaszczystą pustynię.

 

Klasyfikacja generalna Afriquia Merzouga Rally – Motocykle

 

1.         Xavier de SOULTRAIT (FRA) YAMAHA  29:56

2.         Franco CAIMI (ARG) YAMAHA +2:09

3.         Alessandro BOTTURI (ITA) YAMAHA +3:20

4.         Gerard Guell FARRES (ESP) KTM +3:56

5.         Joaquim RODRIGUES (PRT) HERO +4:08

6.         Ivan CERVANTES (ESP) KTM +4:51

7.         Juan Garcia PEDRERO (ESP) SHERCO TVS +5:34

8.         Daniel OLIVERAS (ESP) KTM +5:55

9.         Adam TOMICZEK (POL) KTM +5:57

10.       Jacopo CERUTTI (ITA) KTM +5:59

17.       Maciej GIEMZA (POL) KTM  +8:30Podziel się z innymi

Dodaj komentarz