Dodano 12 lat temu

Suzuki GRANDys duo zapowiada ostrą walkę

(Brak opinii)

Pierwsza z sześciu tegorocznych rund zawodów odbędzie się już 7 maja na torze Poznań.

„Naszym celem jest komplet tytułów mistrzowskich –indywidualnie, zespołowo oraz w klasyfikacji producentów. To ambitny, lecz patrząc na nasze wyniki w latach ubiegłych – całkowicie realny cel.”  – mówi Jacek Grandys- menadżer zespołu. Zapowiada się więc arcyciekawy i bogaty w wydarzenia sezon.

 

W WMMP o tytuły walczy się w czterech klasach: Superbike, Supersport , Superstock 1000 oraz klasie juniorskiej Superstock 600.

 

SUPERBIKE:

Najbardziej prestiżową klasą jest Superbike, gdzie startują motocykle czterocylindrowe o pojemności 1000ccm i dwucylindrowe 1200ccm, a możliwość ich modyfikacji jest praktycznie nieograniczona.

 

Zespół Suzuki GRANDys duo w tej klasie reprezentować będą Gregory Junod, Mariusz Durynek i Adam Kropiwnicki. Greg jest wschodzącą gwiazdą szwajcarskich wyścigów, startuje też w mistrzostwach Świata Endurance (wyścigi długodystansowe). W zespole Suzuki GRANDys duo zadebiutował w 2010 roku w Moście, gdzie po fenomenalnym wyścigu zajął drugie miejsce. Mariusz Durynek to wychowanek markowego pucharu Suzuki GSX-R, ma też na koncie sukcesy w Pucharze Polski i teraz pod opieką najlepszego teamu w kraju chce walczyć o najlepsze miejsca w klasyfikacji Superbike. Adam Kropiwnicki to były Mistrz Polski.

 

SUPERSTOCK 1000:

Kolejną klasą „litrowych” motocykli jest Superstock 1000, gdzie przeróbki motocykli ograniczone są do minimum. Swoista grupa N.

Tu liderem zespołu będzie Andy Meklau, aktualny Mistrz Polski i Austrii. Andy to żywa legenda wyścigów motocyklowych, zdobywca niezliczonych tytułów w Austrii, Niemczech, Polsce oraz Alpe Adria. Ma też na swoim koncie wygrane w mistrzostwach Świata Superbike. Oprócz startów w klasie Superstock 1000 w wybranych rundach wystąpi też w klasie Superbike. Partnerem Austriaka w zespole SGD będzie Sławek Janus, kolejny wychowanek Suzuki GSX-R Cup.

 

SUPERSPORT i SUPERSTOCK 600

W klasie Supersport (motocykle o pojemności 600ccm) o tytuły walczyć będą Daniel Bukowski i Kuba Wróblewski. Jakub, jako junior zdobywać też będzie punkty w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Junior Superstock 600, klasie przeznaczonej dla młodych polskich zawodników na motocyklach o minimalnej ilości przeróbek. Wróblewski jest wicemistrzem tej rywalizacji z sezonu 2010 i teraz na motocyklu Suzuki myśli o tytule. Swój pierwszy sezon na Suzuki zaliczy też faworyt do tytułu w Supersport, Daniel Bukowski. Dotychczas dosiadając motocykla Yamaha musiał zadowalać się, co najwyżej drugimi miejscami.

 

Testowym zawodnikiem Suzuki GRANDys duo, pełniącym też rolę rezerwowego jest Mariusz Grandys, były Mistrz Polski Superbike.

 

Rywalizacja o tytuły mistrzowskie z roku na rok stają się coraz bardziej międzynarodowe. W tym sezonie trzy rundy złożone z dwóch wyścigów: soboty i niedzieli odbędą się w Polsce na torze Poznań. Trzy pozostałe rundy mistrzostw Polski rozgrywane będą wspólnie z eliminacjami do finału mistrzostw Europy – cyklem Alpe Adria na zagranicznych torach: Brnie, Slovakiaring oraz w Moście. Dzięki temu na starcie staną zawodnicy ze wszystkich krajów Europy centralnej.

 

KALENDARZ WMMP 2011:

 

Runda I            Tor Poznań ( Polska)                      7 – 8 maja 2011

Runda I            Tor Brno ( Czechy)                         21-22 maja 2011

Runda III         Tor Slovakiaring ( Słowacja)             18-19 czerwca 2011

Runda IV         Tor Most ( Czechy)                          23-24 lipca 2011

Runda V          Tor Poznań ( Polska)                       6-7 sierpnia 2011

Runda VI         Tor Poznań ( Polska)                      3-4 września 2011

 

 

W poprzednich sezonach zawodnicy zespołu Suzuki GRANDys duo pokazywali, iż woli walki, ambicji i sportowej pasji im nie brakuje. Na stałe w Polskich zespołach startują doskonali zawodnicy z Austrii, Francji czy Szwajcarii. W jego barwach oprócz Polaków sukcesy odnosili tacy zawodnicy jak Andy Meklau (Austria, Mistrz Polski Superbike 2009, Superstock 1000 2010), Greg Junod (Szwajcaria), Sebastien Le Grelle (Belgia), Kenny Foray (Francja, Mistrz Polski Superstock 600 2009), Gwen Giabbani (Francja, Mistrz Polski Superstock 1000 2009, Wicemistrz Polski Superbike 2010), Marko Jerman (Słowenia, Mistrz Polski Supersport 2010), Guillaume Dietrich (Francja). Wśród mechaników znajdują się też Francuz, Szwajcar, Węgier i Niemiec. Istna wieża Babel, która stanowi doskonały kolektyw.

 

Po zbliżającym się sezonie możemy oczekiwać , iż kolejne wyścigi będą przynosiły jeszcze większe emocje, niż w latach ubiegłych. Od dekady Zespół SGD wygrywa tytuły w klasyfikacji generalnej, a przez ostatnie sezony praktycznie wszystkie trofea w klasyfikacjach indywidualnych. Tegoroczne sportowe zmagania  na pewno będą bardzo interesujące.

Dodaj komentarz