Dodano 7 lat temu

DUUST RACING Team w Strykowie

(Brak opinii)

Swoje kategorie wygrali Maks Chwalik, Joanna Miller, Karol Kruszyński i Jacek Lonka.

W miniony weekend Tor Motocrossowy Stryków był areną zmagań najlepszych riderów walczących w cyklu ORLEN MXMP. Na starcie 3. rundy Motocrossowych Mistrzostw Polski rozgrywanej w Strykowie zameldowało się 224 zawodników. Wśród nich utalentowani reprezentanci DUUST RACING Team, którzy nie pozostawili złudzeń, kto w tym sezonie walczy o najwyższe cele.

Pierwsi na tor ruszyli najmłodsi zawodnicy cyklu ORLEN MXMP. Na maszynie startowej w klasie MX65 stanęło sześciu reprezentantów DUUSTa, którzy zdominowali rywalizację na torze w Strykowie. Sobotnie zawody pewnie wygrał Maks Chwalik, który dzięki zwycięstwu umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej sezonu. Pozostali riderzy spod znaku DUUST RACING Team zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce zdobywając cenne punkty w Motocrossowych Mistrzostwach Polski

Klasa MX65: 1. Maks Chwalik, 5. Mikołaj Stasiak, 6. Mieszko Polnar , 7. Jan Kotowicz , 8. Dawid Zaremba, 9. Piotr Kajrys.

W klasie MX85 poza zasięgiem konkurentów był Daniel Volovich. Białorusin zdeklasował konkurencję wygrywając oba sobotnie biegi. Tuż za nim sklasyfikowany został Wiktor Małecki i Olaf Włodarczak. Z dobrej strony w stawce najszybszych zaprezentował się Aleksander Świrczak. Zawodnik DUUST RACING Team zaliczył dwa równe i czyste przejazdy plasując się na wysokim 5. miejscu w klasyfikacji końcowej.

Klasa MX85: 5. Aleksander Świrczak, 22. Maks Chwalik, 23. Filip Grot, 24. Maks Dąbrowski.

Rywalizacja w MX125 miała swoją dramaturgię. Reprezentujący DUUST RACING Team Patryk Zdunek po słabym starcie i walce do ostatniego okrążenia wykręcił najlepszy czas przejazdu w pierwszym wyścigu. Niestety w drugiej odsłonie rywalizacji pechowe lądowanie po jednym z dłuższych skoków uniemożliwiło Patrykowi walkę o zwycięstwo. Zawody wygrał Cezary Lewko przed Dariuszem Rapaczem. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem DUUSTa został Arkadiusz Pryk, który zakończył 3. rundę ORLEN MXMP na dobrym 6. miejscu.

Klasa MX125: 6. Arkadiusz Pryk, 16. Patryk Zdunek, 17. Wojciech Kucharczyk, 23. Konrad Dąbrowski.

Wśród Pań niespodzianek nie było. Reprezentująca DUUST RACING Team Asia Miller zdominowała zawody w Strykowie, dwukrotnie wygrywając w stawce szesnastu zawodniczek walczących w cyklu Motocrossowych Mistrzostw Polski. To drugie podium naszej eksportowej riderki w tym sezonie.

Klasa MX Kobiet: 1. Joanna Miller

W królewskiej klasie MX OPEN czterech zawodników DUUSTa zameldowało się w TOP 10 zawodów. Najwyżej sklasyfikowanym riderem 3. rundy ORLEN MXMP został Łukasz Lonka, który sobotnią rywalizację przegrał tylko z Tomkiem Wysockim. Pozostali zawodnicy DUUST RACING Team wysoko w stawce najszybszych w klasie OPEN.

Klasa MX OPEN: 2. Łukasz Lonka, 5. Karol Kruszyński, 6. Kuba Barczewski, 8. Arkadiusz Mańk.

W niedzielę publiczność zgromadzona na torze w Strykowie zobaczyła pokaz siły w wykonaniu riderów DUUSTa. W klasie MX2 Łukasz Lonka zajął wysokie drugie miejsce ustępując w klasyfikacji końcowej zawodów tylko Karolowi Kędzierskiemu. Podium uzupełnił drugi z reprezentantów DUUST RACING Team Karol Kruszyński, który pewnie wygrał klasyfikację MX2 Junior.

Klasa MX2: 2. Łukasz Lonka, 3. Karol Kruszyński (1. MX2 Junior), 6. Kuba Barczewski (4. MX2 Junior).

Oba wyścigi w klasie Masters to popis Jacka Lonki (DUUST). Doświadczony rider dwukrtonie wygrał klasyfikację umacniając się na pozycji lidera cyklu ORLEN MXMP. Drugie miejsce zajął Jacek Olszewski, a trzeci był Konstantin Utkin z Ukrainy. Pozostali riderzy DUUSTa zanotowali równe przejazdy dzielnie walcząc w stawce 39. zawodników.

Klasa MX Masters: 1. Jacek Lonka, 23. Waldemar Lonka, 33. Zbigniew Radzikowski.

Najbliższe zawody z cyklu Motocrossowe Mistrzostwa Polski rozegrane zostaną 17-18.06 na torze w Gdańsku. Będzie to czwarta runda ORLEN MXMP, w której zobaczymy zawodników DUUST RACING Team.