Dodano 6 lat temu

Motocrossowe Mistrzostwa Europy dla DUUST RACING T

(Brak opinii)

W miniony weekend Cieszyn po raz kolejny gościł najlepszych riderów starego kontynentu. Wszystko za sprawą rozgrywanej na południu Polski inauguracyjnej rundy Mistrzostw Europy klas EMX65 i EMX85 (strefa północno-wschodnia) oraz po raz pierwszy w historii Mistrzostw Europy Kobiet. Na profesjonalnie przygotowanym torze CKM zameldowali się specjaliści od motocrossu z 15. krajów Europy. Wśród nich dwójka z DUUSTA, która w tym sezonie ma jasno sprecyzowane cele na arenie międzynarodowej.

Zawody w klasie 65 od startu miały tylko jednego faworyta. Będący w rewelacyjnej formie Maks Chwalik wygrał oba wyścigi potwierdzając swoją dominację. Nasz eksportowy zawodnik daleko w tyle zostawił ponad 30 riderów, którzy stanęli do rywalizacji. To już drugie zwycięstwo w tym sezonie ridera reprezentującego DUUST RACING Team. Na początku maja młody zawodnik triumfował podczas ORLEN MXMP w Sobieńczycach.

Europen Championship – EMX 65

1. Maksymilian CHWALIK (POL) – 50 pkt

2. Elisey ORESHKIN (RUS) – 44 pkt

3. Kirils MASLOVS (LAT) – 34 pkt

Po organizacyjnym sukcesie zeszłorocznego Pucharu Europy Kobiet, tegoroczne zawody w Cieszynie zyskały rangę Mistrzostw Europy. Polska runda będąca zarazem drugą w cyklu mistrzowskim zgromadziła na starcie trzydzieści zawodniczek.  Wśród nich nie zabrakło Joanny Miller, której udział w zawodach do ostatniej chwili stał pod znakiem zapytania.  Walcząca z kontuzją riderka DUUST RACING Team ostatecznie wystartowała na torze w Cieszynie. Po dwóch bardzo dobrych przejazdach Asia Miller zajęła wysokie 3. miejsce na podium, punktując w Mistrzostwach Europy.

Europen Championship – EMX WOMEN

1. Sara ANDERSEN (DEN) – 50 pkt

2. Emelie DAHL (SWE) – 44 pkt

3.  Joanna MILLER (POL) – 40 pkt

Dodaj komentarz