Dodano 2 lata temu

Pakiet części zamiennych „RC30 Forever” trafia do Europy

(1 opinia)

Honda rozpoczęła program „RC30 Forever” po spotkaniach z klubami właścicieli RC30 w Japonii i Europie, podczas których właściciele wyrazili silne pragnienie utrzymania tych kultowych motocykli na chodzie i w jak najlepszym stanie przy użyciu oryginalnych części zamiennych Hondy. Głównym celem programu jest zapewnienie bezpieczniej jazdy tymi historycznymi modelami.

RC30 Forever
  • Program „RC30 Forever” trafia do Europy, po wprowadzeniu w Japonii w 2020 r.
  • Około 150 oryginalnych części do legendarnego RC30 będzie dostępnych na zamówienie za pośrednictwem sieci autoryzowanych dealerów Hondy
  • Części będą produkowane przy użyciu nowych form
  • Lista części została utworzona po spotkaniach Hondy z klubami właścicieli motocykli Honda w Japonii i Europie
  • VFR750R (RC30) został po raz pierwszy wprowadzony na rynek w 1987 roku zgodnie z zasadami homologacji World Superbike

W ramach programu Honda wyprodukuje około 150 oryginalnych części zamiennych do RC30, które obejmą silnik, podwozie, nadwozie i elektronikę. Zostały one wybrane na podstawie zapotrzebowania właścicieli oraz doświadczenia ekspertów w zakładach badawczo-rozwojowych i produkcyjnych Hondy.

Części będą dostępne do zamówienia za pośrednictwem dealerów w całej Europie od maja 2021 roku.

Zarys programu “RC30 Forever”

Na początku projektu „RC30 Forever” w 2017 r. przeprowadziliśmy wewnętrzne dochodzenie w archiwach dotyczących RC30, które wykazało, że żaden z oryginalnych drewnianych modeli dla RC30 nie został zachowany. Było jasne, że do posunięcia projektu do przodu, będziemy potrzebować oryginalnych rysunków. Podobnie, jak w przypadku wszystkich motocykli produkowanych w tym czasie, produkcja RC30 również została oparta na ręcznie rysowanych schematach szkieletowych 2D, z których finalnie stworzono modele i formy. W porównaniu do nowoczesnych metod modelowania komputerowego 3D i rysunków cyfrowych, plany te zawierają znacznie mniej szczegółów, co skomplikowało reprodukcję nowych części.

Dostępne plany zostały zdigitalizowane, powiększone do skali 1:1 i porównane z istniejącymi częściami zapożyczonymi z RC30 pozostałych w fanklubach Hondy. Mimo to nadal istniały wyraźne i oczywiste luki w szczegółowych informacjach, niezbędnych do zapewnienia jakości części. Aby nowe części spełniały bardzo wysokie standardy, ważne było zaangażowanie członków oryginalnego zespołu, z których wielu było w wieku 60 lat. Podczas, gdy zespół projektowy tworzył od podstaw nowe drewniane modele i formy, członkowie oryginalnego zespołu dzielili się swoją wiedzą, pasją i doświadczeniem.

To właśnie ta kombinacja elementów, takich jak nowe zdigitalizowane rysunki, dostępne części, oraz doświadczenie powracających członków rodziny Honda ostatecznie doprowadziła do pomyślnego stworzenia omawianego programu w Japonii.

VFR750R (RC30)

RC30 Forever

Legendarny RC30 został po raz pierwszy pokazany na Tokyo Motor Show w 1987 roku, a do Europy trafił w 1988 roku. Produkcja ograniczona do około 5000 sztuk na całym świecie została stworzona w celu spełnienia wymagań homologacyjnych potrzebnych do udziału w nowo utworzonych Mistrzostwach Świata Superbike.

Zbudowany ręcznie w fabryce Hamamatsu, RC30 był zasilany przez chłodzony cieczą silnik o pojemności 748 cm3 90° V4 i wyposażony w ówcześnie najnowocześniejszą technologię wyścigową – było to podejście niespotykane do tej pory. Inżynierowie działu rozwoju Hondy maksymalnie wykorzystali nowatorskie materiały, takie jak włókno węglowe, Kevlar i magnez. Silnik wyposażony był w tytanowe korbowody i sprzęgło antyhoppingowe, które współpracowały z przekładniami w stylu maszyn wyścigowych. Koła i hamulce były wyposażone w system szybkiego demontażu, a zawieszenie było w pełni regulowane z przodu i z tyłu. Motocykl niewątpliwie wyróżniał się jednostronnym wahaczem Pro-arm, zaprojektowanym, aby pomóc w szybkich zmianach tylnego koła podczas wyścigów.

Historia RC30 została zapisana, kiedy Fred Merkel wygrał na tym modelu Mistrzostwa Świata Superbike w 1988 i 1989 roku.Dziedzictwo RC30 utrwaliło się, kiedy wraz z Fredem Merkelem wygrał Mistrzostwa Świata Superbike w 1988 i 1989 roku. Potem nastąpiły kolejne zwycięstwa w wielu krajowych i międzynarodowych wyścigach, w tym zwycięstwa na Wyspie Man znanych zawodników takich, jak Joey Dunlop, Carl Fogarty, Steve Hislop i Philip McCallen.

* Rozpoczęcie sprzedaży będzie różne dla poszczególnych części, a wszelkie aktualne informacje zostaną opublikowane w witrynie internetowej Hondy www.honda.pl. Sprzedaż będzie ograniczona dostępnością poszczególnych części.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz