Zespół Ducati Lenovo jest gotowy, aby wrócić na tor Autodromo Internazionale del Mugello na GP Włoch i szóstą rundę Mistrzostw Świata MotoGP 2021. Dla drużyny Borgo Panigale jest to domowy, fabryczny obiekt.

Tor wyścigowy w Toskanii, położony w pobliżu Scarperii, jest jednym z najszybszych torów w kalendarzu i widział Ducati na podium we wszystkich ostatnich pięciu edycjach GP Włoch. Od 2017 roku włoski producent pozostaje niepokonany w Mugello, gdzie odniósł trzy fantastyczne zwycięstwa z Andreą Dovizioso (2017), Jorge Lorenzo (2018) i Danilo Petrucci (2019). Ducati może pochwalić się także czternastoma podium na tym torze, w tym czterema zwycięstwami, z których pierwsze zdobył Casey Stoner w 2009 roku. Francesco Bagnaia, drugi w klasyfikacji generalnej, zaledwie punkt za liderem Quartararo, w tym roku zdobył już trzy podium i był autorem niezwykłego powrotu na mokrej nawierzchni podczas ostatniego GP Francji, od szesnastego na starcie do czwartego na mecie. Pecco przybywa do Toskanii zdeterminowany, by walczyć o bardzo dobry wynik na swoim własnym torze. Jack Miller, czwarty w klasyfikacji generalnej, zwycięzca dwóch ostatnich Grand Prix rozgrywanych w Hiszpanii i Francji, a świeżo po odnowieniu w zespole Ducati Lenovo w 2022 r., Wraca do akcji przekonany, że ponownie może być jednym z głównych bohaterów weekendu.

Po pierwszych pięciu rundach sezonu Ducati i Ducati Lenovo Team prowadzą odpowiednio w klasyfikacji konstruktorów i zespołów.

Francesco Bagnaia (# 63 Ducati Lenovo Team) – 2 miejsce (79 punktów) „Grand Prix Włoch to nasz domowy wyścig, który odbywa się w Mugello, jednym z moich ulubionych torów! Po raz pierwszy będę tu jeździł w oficjalnych barwach zespołu Ducati Lenovo, co jeszcze bardziej mnie motywuje ! Podczas kilku ostatnich wyścigów moje wrażenia z Desmosedici GP zawsze były doskonałe, a Mugello to tor, który bardzo dobrze odpowiada specyfikacjom technicznym naszego motocykla. Zobaczymy, jak będzie w ten weekend, ale jestem zdeterminowany i przekonany, że możemy mieć dobry wyścig ”.

Jack Miller (drużyna Ducati Lenovo nr 43) – 4. (64 punkty) „Po prawie dwóch latach wróciliśmy do Mugello i jestem naprawdę podekscytowany. GP Włoch to domowy wyścig naszego zespołu, a ten tor jest zawsze wyjątkowy. Na pewno będzie to zupełnie inny weekend bez kibiców na trybunach, ale jestem pewien, że wszyscy Ducatiści będą nam kibicować z domu! Po wygraniu dwóch ostatnich Grand Prix jestem bardzo zmotywowany i nie mogę się doczekać, aby wrócić na właściwe tory w ten weekend!”

Zawodnicy Ducati Lenovo Team pojawią się na torze w piątek o godzinie 9:55 czasu lokalnego (CEST) na pierwszą bezpłatną sesję treningową GP Włoch.

Informacje o torze:

Kraj: Włochy

 • Nazwa toru: Autodromo Internazionale del Mugello
 • Najlepsze okrążenie: Márquez (Honda) 1: 47,639 (175,4 km / h) – 2013
 • Rekord toru: Márquez (Honda) 1: 45,519 (178,9 km / h) – 2019 r
 • Prędkość maksymalna: Dovizioso (Ducati) 356,7 km / h – 2019 r
 • Długość toru: 5,245 km Dystans wyścigu: 23 okrążenia (120,6 km)
 • Zakręty: 15 (5 lewych, 9 prawych)

 • Wyniki 2019
 • 1. Petrucci (Ducati);
 • 2. Márquez (Honda)
 • 3. Dovizioso (Ducati)
 • Pole position: Márquez (Honda) 1: 45,519 (178,9 km / h)
 • Najszybsze okrążenie: Miller (Ducati) 1:47.657 (175,3 km/h)

Dodaj komentarz