HOT!
Dodano 5 miesięcy temu

E-Clutch – elektroniczne sprzęgło Hondy

(1 opinia)

Honda ogłosiła informacje dotyczące Honda E-Clutch – innowacyjnego systemu sterowania elektronicznego sprzęgłem do motocykli. Jest to według Hondy pierwsze takie rozwiązanie na świecie.

24YM Honda E-Clutch

E-Clutch umożliwia płynne ruszanie, zmianę biegów i zatrzymywanie bez potrzeby korzystania z dźwigni sprzęgła przez motocyklistę. Honda E-Clutch wykorzystuje najnowocześniejszą technologię elektronicznego sterowania, aby zapewnić natychmiastowe i precyzyjne kontrolowanie sprzęgła, co przekłada się na optymalną wydajność układu przeniesienia napędu podczas zmian siły napędowej. System ten ma za zadanie zapewnić płynne ruszanie, zmianę biegów i zatrzymywanie w sposób bardziej naturalny niż tradycyjne, ręczne operowanie sprzęgłem przez użytkownika.
Aby sprostać zróżnicowanym preferencjom kierowców, Honda E-Clutch umożliwia również sterowanie sprzęgłem w tradycyjny sposób, tak jak w motocyklach z manualną skrzynią biegów. Dzięki temu, system ten może być używany zarówno przez doświadczonych, jak i mniej doświadczonych motocyklistów, którzy będą mogli bardziej skupić się na samym przeżyciu jazdy.

E-Clutch – elektroniczne sprzęgło Hondy

Ponieważ lekki i kompaktowy układ można bez większych modyfikacji zainstalować w istniejących motocyklach, Honda planuje stopniowo wprowadzać elektroniczne sprzęgło Honda E-Clutch do swojej linii motocykli segmentu FUN.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz