Dodano 7 lat temu

DUUST RACING Team zdominował zawody w Olsztynie

(Brak opinii)

Swoje koronne kategorie wygrali Maks Chwalik, Karol Kruszyński i Łukasz Lonka.

W ostatni weekend maja, na torze w Olsztynie odbyła się druga runda ORLEN MX MP. Na świetnie przygotowanym obiekcie Motoklubu Olsztyn zobaczyliśmy czołówkę riderów walczących o punkty Motocrossowych Mistrzostw Polski. Na starcie zameldowali się specjaliści wszystkich mistrzowskich klas, poczynając od MX65, przez Mastersów i Kobiety, na MX Open kończąc. Wśród 232 riderów nie zabrakło zawodników DUUST RACING Team, którzy po udanej inauguracji sezonu w Sobieńczycach, zawodami w Olsztynie potwierdzili swoją mistrzowska formę.

Oba wyścigi w klasie MX65 to pokaz mistrzowskiej jazdy Maksa Chwalika. Rider DUUST RACING Team i tegoroczny uczestnik Akademii ORLEN Team pewnie wygrał dwa biegi zapewniając sobie drugie w tym sezonie zwycięstwo w cyklu ORLEN MX MP. Stawkę na pudle uzupełnił Artur Gałuszka i Wiktor Rafalski.

Klasa MX 65: 1.  Maks Chwalik, 5. Mikołaj Stasiak, 7. Mieszko Polnar, 16. Dawid Zaremba, 24. JanKotowicz, 25. Piotr Kajrys.

W rywalizacji MX85, aż pięciu riderów DUUST RACING Team znalazło się w klasyfikacji generalnej zawodów. Olsztyńskie zmagania wygrał Wiktor Małecki. Tuż za nim uplasował się rewelacyjny Maks Chwalik (DUUST), który w klasie MX85 zajął drugie miejsce ex aequo z Olafem Włodarczykiem. TOP 5 klasy uzupełniło dwóch reprezentantów DUUSTa, Aleksander Świrczak i Jurand Kuśmierczyk.

Klasa MX85: 2. Maks Chwalik, 4. Aleksander Świrczak, 5. Jurand Kuśmierczyk, 22. Maks Dąbrowski, 26. Jan Kotowicz, 28. Filip Grot.

Zwycięstwo w pierwszym biegu MX125 i trzeci czas przejazdu w drugim wyścigu nie zapewniły wygranej w olsztyńskiej rundzie ORLEN MXMP.  Reprezentujący DUUST RACING Team Patryk Zdunek zajął drugie miejsce na podium. Do zwycięstwa w zawodach zabrakło tylko czterech punktów. Pierwsze miejsce w setkach wywalczył Cezary Lewko. Trzeci w stawce riderów był Dariusz Rapacz. Pierwszą piątkę zawodów uzupełnili motocykliści DUUST RACING Team Arkadiusz Pryk i Wojciech Kucharczyk.

Klasa MX125: 2. Patryk Zdunek, 4. Arkadiusz Pryk, 5. Wojciech Kucharczyk, 23. Konrad Dąbrowski

Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem DUUST Rally Team w klasie MX2 został Karol Kruszyński, który zajął 3. miejsce w olsztyńskich eliminacjach ORLEN MX MP. Zawody wygrał Karol Kędzierski przed Łukaszem Lonką.  Dwa równe przejazdy na twardym torze w stolicy Warmii i Mazur zanotował Kuba Barczewski. Rider DUUST RACING Team oba wyścigi ukończył na bardzo dobrym 3. miejscu, kończąc zawody jako czwarty motocyklista w klasie MX2.

Klasa MX2: 3. Karol Kruszyński, 4. Kuba Barczewski, 28. Arkadiusz Pryk

Z rewelacyjnej strony na wymagającym torze w Olsztynie zaprezentowała się juniorska dwójka reprezentująca DUUSTa w klasie MX2 junior. Karol Kruszyński i Kuba Barczewski podzielili między sobą pierwsze i drugie miejsce na podium. Obaj zanotowali bezbłędne przejazdy potwierdzając swoją rewelacyjną formę.

Klasa MX2 junior. 1. Karol Kruszyński, 2. Kuba Barczewski, 20. Arkadiusz Pryk

Królewska klasa MX Open padła łupem zawodników DUUST RACING Team. Komplet punktów w Olsztynie zgarnia Karol Kruszyński, który przewodzi w klasyfikacji sezonu ORLEN MX MP.  Drugie miejsce zajął Karol Kędzierski, który o sześć punktów wyprzedził trzeciego w klasyfikacji Kubę Barczewskiego z DUUSTa.

Klasa MX Open: 1. Karol Kruszyński, 3. Kuba Barczewski 5. Arkadiusz Mańk

Klasa MX Master bez niespodzianek. W promieniach oślepiającego słońca i kłębach unoszącego się kurzu triumfował doświadczony reprezentant DUUST RACING Team Jacek Lonka. Drugi na mecie olsztyńskiej rundy był Jacek Olszewski. Stawkę w klasie Master uzupełnił drugi z zawodników DUUSTa, Waldemar Lonka.

Klasa Master: 1. Jacek Lonka, 3. Waldemar Lonka

Najbliższe zawody z cyklu Motocrossowe Mistrzostwa Polski rozegrane zostaną 10-11.06 na torze w Strykowie. Będzie to trzecia runda ORLEN MXMP, w której zobaczymy zawodników DUUST RACING Team.  Emocje gwarantowane!