Dodano 6 lat temu

Dunlop SportSmart2 Max

(Brak opinii)

Zespół inżynierów Dunlop stanął przed ambitnym wyzwaniem utrzymania wysokiej przyczepności, jaką charakteryzowały się opony SportSmart2. Ponadto badacze musieli sprostać również nowym wymaganiom w zakresie prowadzenia, przebiegów i manewrowości. Rygorystyczny proces badań i oceny dał pozytywne rezultaty.

 

Wynik?

– Lepsze o 8% hamowanie w zakręcie na suchej nawierzchni.

– Prowadzenie przy małej prędkości poprawione o 11%.

– Przebiegi dłuższe o 22%.

 

Procedura kontrolna Dunlop obejmowała pięć różnych motocykli sportowych, prowadzonych przez trzech doświadczonych motocyklistów. Testowano szereg opon prototypowych, następnie subiektywne rezultaty porównano z obiektywnymi danymi z prób technicznych.

Wyniki wykazały istotną poprawę parametrów SportSmart2 Max w kilku ważnych obszarach w porównania z dobrze przyjętym poprzednim modelem. Najważniejsza zmiana dotyczy hamowania w zakręcie na suchej nawierzchni, które jest lepsze o 8%.

SportSmart2 Max sprawdziła się również pod względem wszechstronności. Wszyscy motocykliści testowi wskazywali na znacznie lżejsze prowadzenie opony przy małych prędkościach, co przekłada się na sprawniejszą i zwinniejszą jazdę w mieście. Ogumienie wyróżnia się także imponującymi osiągami przy dużych prędkościach. Zdaniem testujących, prowadzenie opony poprawiło się o 11% w stosunku do poprzedniego modelu.

 

 

 

Osiągi na trwałe

Nowa konstrukcja zmniejsza odkształcenia opony powstające wskutek oddziaływania siły odśrodkowej przy dużych prędkościach, szczególnie przy znacznym kącie nachylenia, dzięki czemu trwałość opony wzrosła aż o 25%*

 

*Testy wewnętrzne przeprowadzone przez Dunlop Europa, porównujące opony SportSmart2 Max z oryginalną Dunlop SportSmart2

Dodaj komentarz