HOT!
Dodano 7 miesięcy temu

Ducati robi krok w nieznane!

(1 opinia)

Wielka marka motocyklowa ogłosiła swoje wejście do świata motocrossu, a także zatrudnienie Antonio Cairoli, legendarnego mistrza MX, jako kierowcy testowego w ich nowym programie wyścigowym.

Od dwóch lat Ducati tajnie pracowało nad prototypem, który ma zadebiutować w przyszłym sezonie Mistrzostw Włoch w Motocrossie. To typowa strategia tej marki, która testuje swoje technologiczne innowacje na torach wyścigowych, a potem wprowadza je do produkcji seryjnej dla zadowolenia swoich fanów. W ramach tego ambitnego projektu powstanie cała gama terenowych motocykli i silników.

Nie tylko to! Ducati podpisało umowę z samym Antonio Cairoli, dziewięciokrotnym mistrzem motocrossu. Cairoli zostanie kierowcą testowym w tej ekscytującej nowej przygodzie. Jego talent, szybkość i bogate doświadczenie bez wątpienia przysłużą się rozwojowi nowego motocykla.

Claudio Domenicali, dyrektor generalny Ducati Motor Holding, skomentował: Z dumą ogłaszam wejście Ducati do Motocrossu. Jest to całkowicie nowy świat dla Ducati, do którego chcemy wnieść nasz talent w projektowaniu lekkich motocykli, z doskonałymi komponentami i wysokimi osiągami, które będą ekscytować coraz więcej motocyklistów. Wierzymy, że tor jest najlepszym laboratorium do opracowywania i testowania motocykli, które następnie będą dostępne dla klientów i entuzjastów. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z niekwestionowanym mistrzem, takim jak Tony Cairoli, który wraz z zespołem pasjonatów, przyczyni się do tego, aby Ducati oferowało produkty o bardzo wysokich osiągach w terenie. Pragniemy tym samym rozszerzać naszą obecność na nowe światy, a także nawiązywać kontakty z nowymi motocyklistami i rozwijać społeczność Ducati.

Antonio Cairoli dodał: Jestem niezwykle szczęśliwy, że mogę stać się częścią wszechświata Ducati i rozpocząć tę nową, ekscytującą przygodę w całkowicie włoskim projekcie. Możliwość wniesienia mojego wkładu w rozwój nowego segmentu dla Ducati to dla mnie spełnienie marzeń i powód do wielkiej dumy.

Czerwień z Borgo Panigale wkracza do motocrossu

Ducati zawarło także wieloletnią umowę z Maddii Racing, jednym z najbardziej doświadczonych zespołów w świecie motocrossu. W sezonie 2024 zespół weźmie udział w Mistrzostwach Włoch z Alessandro Lupino, mistrzem Włoch i zwycięzcą MXoN 2021.

Projekt offroadowy Ducati skupia się na połączeniu ekstremalnej lekkości, najwyższej jakości komponentów i silników, które zapewniają szeroki zakres mocy. Ducati jest jedyną marką na świecie, która stosuje ten sam system sterowania zaworowego zarówno w swoich motocyklach produkcyjnych, jak i w pojazdach wyścigowych, takich jak MotoGP.

Wejście w świecie motocrossu to dla Ducati ważny strategiczny wybór. Decyzja ta podkreśla chęć marki rozszerzenia swojej obecności na nowe segmenty rynku. Nowi motocykliści będą mogli poczuć ducha marki Borgo Panigale i dołączyć do rosnącej społeczności Ducatisti.

Wydajność jest jedną z głównych wartości Ducati, obok stylu i wyrafinowania. Wśród pracowników Ducati na całym świecie jest wielu miłośników jazdy terenowej, którzy nie mogą doczekać się, aby zobaczyć potencjał Desmo poza asfaltem!Podziel się z innymi

Dodaj komentarz