HOT!
Dodano 10 miesięcy temu

25-lecie EUROPEAN BIKE WEEK® W FAAKER SEE

(1 opinia)

Harley-Davidson® powraca do pięknej scenerii festiwalu nad jeziorem Faaker See w Karyntii w Austrii – w dniach 5–10 września 2023 r. – w naprawdę wyjątkowym roku dla marki. To największy festiwal motocyklowy w Europie

Po serii uroczystości na całym świecie mających na celu uczczenie 120. rocznicy powstania Harley-Davidson – w tym European 120th Anniversary Festival, który odbył się  w czerwcu w Budapeszcie i Harley-Davidson Homecoming w Milwaukee w lipcu – European Bike Week® będzie kolejnym magnesem dla motocyklistów i fanów marki z całego świata, a tysiące uczestników wyruszy w malowniczą podróż na największy w Europie, bezpłatny i otwarty festiwal motocyklowy.

Powszechnie uznawany w Europie jako coroczny finał sezonu motocyklowego, European Bike Week przyciąga nie tylko posiadaczy, fanów i entuzjastów maszyn Harley-Davidson. I nie bez powodu – częścią jego wyjątkowego uroku jest podróżowanie przez jedne z najpiękniejszych krajobrazów w Europie. Do tego sama Karyntia również oferuje wspaniałe widoki i wspaniałe drogi, którymi można się cieszyć podczas wydarzenia – w tym kultową przejażdżkę brzegiem jeziora obok słynnego znaku „Harleywood” i legendarną rzeźbę motocyklisty na głównej drodze z Villach.

Tegoroczny European Bike Week to wyjątkowe święto z okazji trzech kluczowych rocznic! Wydarzenie jest dopełnieniem trwających przez cały rok obchodów 120. rocznicy powstania Harley-Davidson, w roku 2023 przypada także 40. rocznica powstania klubu Harley Owners Group i jest to również 25. rocznica pierwszej imprezy Harley-Davidson European Bike Week, która odbyła się w Faaker See w 1999 r.

Jedną z atrakcji w roku 2023 będzie wyjątkowa okazja, aby zobaczyć na żywo nowo wprowadzone na rynek maszyny CVO Street Glide i CVO Road Glide, najbardziej zaawansowane technologicznie motocykle Harley-Davidson Grand American Touring, jakie kiedykolwiek wyprodukowano. Dostępna będzie także zupełnie nowa strefa Adventure Zone, technicznie przygotowany teren do jazdy off-road w samym sercu European Bike Week, gdzie legendy Dakaru – Joan Pedrero (Hiszpania) i Mick Extance (Wielka Brytania) – oraz ekspert i instruktor jazdy terenowej Ralf Wiesenfeller (Niemcy) zapewnią prezentacje, pokazy, szkolenia oraz szczegółowe instruktaże i konsultacje dotyczące jazdy w terenie.

W strefie H-D Demo będzie można przetestować szeroką gamę motocykli Harley-Davidson, modele Sport, Cruiser, Grand American Touring i Adventure Touring z rocznika 2023. Dodatkowo na H-D Expo zostaną zaprezentowane modele z okazji 120. rocznicy powstania firmy.

W piątek 8 września odbędzie się bezpłatny pokaz Custom Bike Show sponsorowany przez Metzeler Tyres, w którym zaprezentowane będą własne kreacje custom motocykli Harley-Davidson. Konkurs będzie obejmował sześć kategorii motocykli i 15 nagród, w tym Best in Show oraz Metzeler’s People’s Choice. Następnego dnia, w sobotę 9 września, odbędzie się legendarna Parada Harley-Davidson, w której zawsze biorą udział tysiące motocykli wszystkich marek, i która jest regularnie oglądana przez tysiące widzów.

Pięć wieczorów występów na dwóch scenach, które będą trwać do północy, ponad 100 wystawców (w tym autoryzowani sprzedawcy odzieży, akcesoriów i części Harley-Davidson), stoiska z jedzeniem, bary i nie tylko. Zapowiada się wielka impreza z okazji 25-lecia!

Kolja Rebstock, wiceprezes regionalny Harley-Davidson na Europę, Bliski Wschód i Afrykę, powiedział: „Osiągnęliśmy w Harley-Davidson kilka niesamowitych kamieni milowych podczas obchodów 120. rocznicy i jestem zachwycony, że mogę serdecznie zaprosić wszystkich nad Faaker See w Austrii na 25. rocznicę European Bike Week. Jedźcie bezpiecznie i do zobaczenia w Faaker See.” Więcej informacjiPodziel się z innymi

Dodaj komentarz