Dodano 7 lat temu

ORLEN Team awansuje w klasyfikacji generalnej

(Brak opinii)

Trudny technicznie i nawigacyjnie odcinek w stawce motocyklistów najszybciej pokonał lider klasyfikacji generalnej rajdu, Xavier de Soultrait. Francuz na mecie drugiego etapu wyprzedził o cztery minuty Hiszpana Gerarda Farresa i o siedem minut Włocha Alessandro Botturiego. Motocykliści ORLEN Team płynnie pokonali ponad 180 kilometrowy etap i pewnie awansowali w klasyfikacji łącznej rajdu – Adam Tomiczek zajmuje siódme miejsce, a Maciej Giemza piętnaste.

 

„Bardzo dużo miękkiego terenu, gdzie ciężkim, dakarowym motocyklem wyjątkowo trudno się manewruje. Do tego skomplikowana nawigacja, dużo ciasnych zakrętów, kamieni, a nawet rzek. Typowy przejazd wymagający od zawodnika zachowania koncentracji od startu aż do mety. Cieszę się, że pierwszy długodystansowy OS kończę bez większych pomyłek nawigacyjnych i z dobrym czasem przejazdu. Awansuję w klasyfikacji generalnej i zachowuję kontakt ze ścisłą czołówką rajdu.” – powiedział Adam Tomiczek.

 

„Dzisiaj mieliśmy okazję rywalizować na bardzo zróżnicowanej nawierzchni. Wydmy przeplatały się z niebezpiecznymi, kamienistymi odcinkami, gdzie musieliśmy zachować wzmożoną czujność. Przez cały etap solidnie nawigowaliśmy, żeby nie stracić cennych minut na korygowanie przejazdu. Widać, że Marc Coma nie próżnował i przez najbliższe dni czeka nas przyspieszony kurs dakarowej nawigacji. Z każdym przejechanym kilometrem czujemy się coraz pewniej i z powodzeniem rywalizujemy z pozostałymi uczestnikami Merzouga Rally.” – powiedział Maciej Giemza 

 

Jutro półmetek rywalizacji w marokańskiej odsłonie Dakar Series. Na motocyklistów zbierających pustynne szlify czekają dwie pętle o łącznej długości 175 kilometrów.

 

Klasyfikacja generalna Afriquia Merzouga Rally – Motocykle

 

1.         Xavier de SOULTRAIT (FRA) YAMAHA  4:01:08

2.         Gerard Guell FARRES (ESP) KTM +7:56

3.         Alessandro BOTTURI (ITA) YAMAHA +10:23

4.         Juan Garcia PEDRERO (ESP) SHERCO TVS +12:43

5.         Franco CAIMI (ARG) Yamaha  +12:46

6.         Ivan CERVANTES (ESP) KTM +13:44

7.         Adam TOMICZEK (POL) KTM +16:18

8.         Joaquim RODRIGUES (PRT) HERO +17:18

9.         Jacopo CERUTTI (ITA) Husqvarna +18:07

10.       Daniel OLIVERAS (ESP) KTM +24:21

15.       Maciej GIEMZA (POL) KTM  +48:36Podziel się z innymi

Dodaj komentarz