Dodano 5 lat temu

NIKEN wspiera prestiżowy wyścig kolarski La Vuelta w Hiszpanii

(1 opinia)

Sport jest głęboko zakorzeniony w DNA Yamahy, a zaangażowanie, z jakim firma podchodzi do rywalizacji, doskonale wpisuje się w filozofię promotorów wyścigów Grand Tour – ASO i RCS.

W ramach trzyletniej współpracy z ASO (Amaury Sport Organisation — w przypadku Tour de France i La Vuelta) i RCS (w przypadku Giro d’Italia) Yamaha została poproszona o dostarczenie floty trójkołowych motocykli NIKEN. Zapewniają one wsparcie zespołom i ekipom organizatorów, przyczyniając się do bezproblemowego i udanego przebiegu najsłynniejszych wyścigów kolarskich w Europie.

NIKEN: wielozadaniowy i sprawny bez względu na pogodę i typ drogi


Decyzja ASO o wykorzystaniu Yamahy NIKEN jako oficjalnego pojazdu obsługi podczas wydarzeń z cyklu Grand Tour okazała się niezwykle trafiona. Ten rewolucyjny Sport Tourer potwierdził swoją bezkonkurencyjną wszechstronność podczas tegorocznej edycji Tour de France.

Oprócz znakomitej sprawności w każdych warunkach pogodowych — od ekstremalnej temperatury 35 stopni po niebezpieczne burze gradowe — ten wyjątkowy pojazd nowej generacji zachwycił kierowców i pasażerów niezwykłym poczuciem komfortu nawet podczas całodziennej eksploatacji oraz dynamicznej jazdy po najbardziej wymagających drogach.

Serge Guerin, weteran Grand Tour, który współpracował z ASO przy organizacji 16 edycji Tour de France, powiedział: „Motocykle NIKEN doskonale sprawdzają się w wietrznych warunkach i na brukowanych nawierzchniach. Są też bardzo stabilne przy niskich prędkościach. Uważam, że to najlepsze pojazdy na czekająca nas na trasie warunki”.

Swoje uznanie wyraził także kierowca ASO, Bruno Thibout, który ma na koncie udział w 10 wyścigach Tour de France. „Podobnie jak Serge, myślę, że motocykle NIKEN są idealne do tego typu jazdy. Pozycja kierowcy i ergonomia zapewniają niezbędną wygodę, co ma ogromne znaczenie, gdy jedzie się przez 21 dni z rzędu, a na zjazdowych odcinkach górskich dróg byłem pod wrażeniem wysokiego poziomu przyczepności i stabilności tego motocykla”. 

NIKEN: wsparcie dla La Vuelta na 21 etapach o łącznej długości 3272,2 kilometra  


Po zasłużonej letniej przerwie flota motocykli NIKEN ponownie sprawdzi się w roli oficjalnych pojazdów obsługi podczas La Vuelta w Hiszpanii — trzeciego wyścigu z serii Grand Tour.

La Vuelta, wyścig, którego historia sięga 1934 roku, każdego lata wzbudza zainteresowanie na całym świecie. Trwający ponad trzy tygodnie, od 24 sierpnia do 15 września, w tym dziewięć dni w górach, i liczący łącznie 21 etapów wyścig La Vuelta jest poprowadzony przez jedne z piękniejszych, a przy tym najbardziej wymagających dla zawodników regionów Hiszpanii.

Wyścig La Vuelta 2019 rozpoczął się 24 sierpnia w Salinas de Torrevieja i zakończy się 15 września w Madrycie. Fani mogą śledzić to wydarzenie w mediach społecznościowych Yamahy.

Etapy La Vuelta 2019: https://www.lavuelta.esPodziel się z innymi

Dodaj komentarz