Dodano 12 lat temu

Lowes drugi, życiówka Pawła Szkopka

(Brak opinii)

21-latek jechał po pole position, kiedy pod koniec drugiej sesji kwalifikacyjnej został przyblokowany przez wolniejszych zawodników i ostatecznie rozminął się z pierwszym polem startowym o zaledwie szesnaście tysięcznych sekundy. Brytyjczyk dysponuje jednak świetnym tempem wyścigowym i jest przekonany, że będzie jutro walczył o zwycięstwo.

 

Na torze Phillip Island brylował także Paweł Szkopek. 8-krotny mistrz Polski zakończył poranny trening wolny na rewelacyjnym, trzecim miejscu, a następnie sięgnął w kwalifikacjach po swój najlepszy wynik w MŚ, zdobywając dziesiąte pole startowe.

 

Z piętnastej pozycji do wyścigu wystartuje trzeci podopieczny Bogdanki, Mathew Scholtz. Debiutujący w MŚ zawodnik z RPA poprawił dzisiaj wyraźnie swoje tempo wyścigowe, ale przebita przednia opona uniemożliwiła mu poprawienie wczorajszego najlepszego czasu pod koniec sesji kwalifikacyjnej.

 

Radość zawodników Bogdanki przyćmiły tragiczne wydarzenia z towarzyszącego MŚ wyścigu mistrzostw Australii klasy Superstock 600, podczas którego w wypadku zginął zaledwie 17-letni Oscar McIntyre. Cały zespół przesyła wyrazy współczucia rodzinie i przyjaciołom zmarłego zawodnika.

 

Jutrzejszy wyścig MŚ World Supersport rozpocznie się o godzinie 3:15 rano czasu polskiego, a kibice będą mogli śledzić rywalizację na żywo na antenie Eurosportu. Z uwagi na bardzo wysoką temperaturę, wyścig został skrócony z 21 do 15 okrążeń. Więcej o zespole pod adresem www.bogdankaracing.com oraz na profilu Bogdanka PTR Honda na portalach społecznościowych Facebook i Twitter.

 

Sam Lowes: „Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego wyniku, choć zostałem przyblokowany na swoim najszybszym okrążeniu i nie mogłem wywalczyć pole position. Nie mogę już doczekać się swojego pierwszego wyścigu w barwach Bogdanka PTR Honda. Chcę walczyć o zwycięstwo i liczę, że będzie to dobry początek sezonu, podczas którego będziemy rywalizowali o mistrzostwo świata. Dziękuję także zespołowi i kibicom. Nie wiem zbyt wiele o dzisiejszym wypadku, ale to bardzo smutne. Chciałbym złożyć wyrazy współczucia rodzinie Oscara.”

 

Mathew Scholtz: „Dziś rano dokonaliśmy dużych postępów i poprawiliśmy moje tempo wyścigowe. Niestety, podczas kwalifikacji nie byłem w stanie poprawić swojego wczorajszego czasu, ponieważ przednia opona uległa przebiciu. Jutro czeka mnie debiut w wyścigu MŚ. Nie mam konkretnych oczekiwań, ale chciałbym przywieźć do mety punkty. Chciałbym przesłać kondolencje rodzinie i przyjaciołom Oscara. To bardzo smutne.”

 

Paweł Szkopek: „Dzisiaj wszystko poszło dokładnie tak, jak zakładaliśmy od samego początku i jesteśmy pewni siebie przed wyścigiem. Tak jak się spodziewaliśmy, byłem dzisiaj dużo szybszy. Pojechałem o sekundę szybciej niż wczoraj i pół sekundy szybciej niż podczas wtorkowych testów, ustanawiając jednocześnie swoją 'życiówkę’ na tym torze i sięgając po moje najlepsze pole startowe w MŚ. Jest mi bardzo przykro z powodu dzisiejszego wypadku i chciałbym jutro wywalczyć dobry wynik, aby zadedykować go Oscarowi.”

 

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „To był bardzo smutny dzień z powodu śmierci młodego zawodnika mistrzostw Australii. Cały zespół łączy się w bólu z rodziną i przyjaciółmi Oscara. Jeśli chodzi o wyniki sportowe, Sam był dzisiaj bardzo szybki i pole position miał praktycznie w garści. Niestety, w ostatnim zakręcie ostatniego okrążenia musiał wyprzedzić dwóch zawodników i stracił nieco czasu. Mimo problemów z wadliwą oponą, przez którą straciliśmy dziesięć minut kwalifikacji, Paweł w trudnych warunkach wykręcił bardzo dobry czas, dzięki czemu jest 10 na starcie i liczy na udany wyścig. Mathew także dokonał dzisiaj sporych postępów i jesteśmy ciekawi jak poradzi sobie jutro w swoim debiucie w MŚ.”

 

Wyniki kwalifikacji:

 

1. Broc Parkes (Ten Kate Racing Products) Honda CBR600RR 1’34.445

2. Sam Lowes(Bogdanka PTR Honda) Honda CBR600RR 1’34.461

3. Jules Cluzel (PTR Honda) Honda CBR600RR 1’34.558

4. Kenan Sofuoglu (Kawasaki DeltaFin Lorenzini) Kawasaki ZX-6R 1’34.577

5. Fabien Foret (Kawasaki Intermoto Step) Kawasaki ZX-6R 1’34.791

6. Sheridan Morais (Kawasaki DeltaFin Lorenzini) Kawasaki ZX-6R 1’34.998

7. Alex Baldolini (Power Team by Suriano) Triumph Daytona 675 1’35.013

8. Balazs Nemeth (Racing Team Toth) Honda CBR600RR 1’35.296

9. Roberto Tamburini (Team Lorini) Honda CBR600RR 1’35.342

10. Pawel Szkopek (Bogdanka Racing) Honda CBR600RR 1’35.448

15. Mathew Scholtz (Bogdanka PTR Honda) Honda CBR600RR 1’35.669Podziel się z innymi

Dodaj komentarz