Dodano 4 lata temu

Olaf Włodarczak wystartuje w mistrzostwach świata!

(3 opinie)

Przed Olafem Włodarczakiem nie lada wyzwanie. Młody zawodnik Wójcik Racing Team stanie do walki w najwyższej stawce zawodów motocrossowych i już 13 lipca wystartuje we włoskiej rundzie Mistrzostw Świata Juniorów na torze Pietramurata! Ogromny talent i umiejętności Olafa dają nadzieję na kolejny sukces. W dążeniu do upragnionego celu ambitnego zawodnika będzie wspierać marka Dunlop. 

Mimo młodego wieku – ma zaledwie 13 lat – Olaf Włodarczak może pochwalić się już imponującym dorobkiem w motocrossie i umiejętnościami, których mogą mu pozazdrościć starsi koledzy. Na swoim koncie ma liczne sukcesy w klasie MX65 i MX85. Młody zawodnik ekipy Wójcik Racing Team wyrasta na gwiazdę polskiego motocrossu. 

Za nim II runda Mistrzostw Polski, które odbyły się w Ornecie. Trzynastolatek wygrał oba wyścigi w klasie MX 85, w której łącznie startowało trzydziestu jeden zawodników. Tym samym prowadzi w tabeli generalnej Mistrzostw Polski, ale przed nim duże, letnie wyzwania.

Wakacje mamy zaplanowane po ostatniej rundzie we Wschowie, także na razie nie myślę o odpoczynku. W lipcu przerwa od Mistrzostw Polski, ale dla mnie to czas największych wyzwań, czyli dwie największe imprezy motocrossowe dla juniorów: Mistrzostwa Świata we Włoszech i Finał Mistrzostw Europy w Czechach – mówi Olaf Włodarczak.

Start w mistrzostwach świata to dla każdego zawodnika wielkie wyzwanie i wyróżnienie. Stawka jest bardzo mocna.

Na pewno będzie to duży postęp w mojej karierze, gdyż będę się tam ścigać z najlepszymi na świecie. Zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że będzie tam wielu zawodników z dużo większym doświadczeniem i przede wszystkim starszych. Dla mnie będzie to cenna lekcja, ale oczywiście chcę wypaść jak najlepiej i powalczyć o dobre miejsce – dodaje Włodarczak.

Olaf Włodarczak wystartuje na motocyklu Husqvarna 85 wyposażonym w opony Dunlop. Brytyjska marka, która już od kilku lat wspiera młodego zawodnika, mocno wierzy w jego sukces.Olaf już nie raz udowodnił, że potrafi walczyć i wygrywać. Jesteśmy pełni podziwu dla jego umiejętności oraz zaangażowania i zarazem bardzo dumni, że możemy go wspierać w drodze na szczyt. To niezwykły młody człowiek bardzo oddany swojej pasji. Jego postawa, ciągłe dążenie do osiągania kolejnych celów i przekraczania granic idealnie oddaje filozofię naszej marki. Trzymamy mocno kciuki za Olafa i życzymy mu wielu sukcesów w nadchodzących zawodach – powiedziała Aleksandra Sobotka, menadżer ds. opon motocyklowych w Goodyear Dunlop Tires Polska.

Dodaj komentarz