Dodano 6 lat temu

H-D 2018 – kolejna rewolucja custom

(Brak opinii)

Dzięki największemu w historii projektowi rozwoju produktu firma Harley-Davidson® rozpoczyna 115. rok działalności z ośmioma zupełnie nowymi motocyklami: Fat Boy®,Heritage Classic, Low Rider®, Softail Slim®, Deluxe, Breakout®, Fat Bob® i Street Bob.

 

 • Osiem zupełnie nowych motocykli custom Softail® na rok 2018
 • Nowa, sztywniejsza i lżejsza rama, wahacz oraz najwyższej klasy zawieszenia
 • Nowy silnik Milwaukee-Eight® 107 oraz Milwaukee-Eight® 114

Autentyczne dziedzictwo i duch custom łączą się z nowoczesnymi kształtami i techniką.

 

Zbudowane w ramach największego projektu rozwoju produktu w historii firmy, nowe motocykle mają sztywniejszą i zdecydowanie lżejszą ramę zdolną ujarzmić potężny moment obrotowy nowych silników Milwaukee-Eight® 107 i 114 z dwoma wałkami wyrównoważającymi.

 

Z wysokiej klasy zawieszeniem przednim z technologią Dual Bending Valve i łatwo regulowanym ukrytym tylnym amortyzatorem typu monoshock, modele Softail 2018 mają agresywny styl oraz są szybsze, lżejsze i bardziej zwinne niż którykolwiek z poprzednich motocykli cruiser Big Twin.

 

Paul James, kierownik ds. oferty produktów, Harley-Davidson Motor Company:

„Nowe modele Softail są wynikiem największego programu badań i rozwoju w historii firmy. Tysiące godzin badań i testów pozwoliło zaprojektować nowe motocykle typu cruiser zupełnie od zera. Skupialiśmy się na wyniesieniu wrażeń kierowcy na wyższy poziom, na którym autentyzm, dziedzictwo i dusza spotykają się z najnowszą techniką. A to wszystko po to, aby zapewnić takie doznania z jazdy, których musisz doświadczyć, aby w nie uwierzyć”.

 

Łącząc historię firmy Harley-Davidson, autentyzm i DNA stylu ze współczesnością, osiem nowych modeli Softail oferuje nowy wygląd, który zdecydowanie różni się od poprzedników oraz od siebie nawzajem. Dzięki nowej stylistyce, wygodzie i osiągom nowa generacja fabrycznych motocykli custom jest gotowa, aby więcej motocyklistów mogło znaleźć coś dla siebie.

 

Brad Richards, wiceprezes ds. stylistyki i projektowania, Harley-Davidson Motor Company:

„Autentyczność projektów Harley-Davidson wynika z dbałości o szczegóły od początku do końca – ‘ciężko je wykonać i ciężko skopiować’. Motocykle Harley-Davidson nie są zwykłym towarem na sprzedaż; są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Przyglądamy się każdej śrubce i nakrętce motocykla, wszystkim wykończeniom i wszystkim najmniejszym detalom. Nowa rama Softail to dzieło sztuki, a czym dłużej jeździsz motocyklem, tym piękniejsza się staje. Jej konstrukcja to efekt pracy zespołowej, której wymagają nasze procesy definiowania stylu i projektowania”.

 

 

NOWE PODWOZIE, rama/wahacz i WYSOKIEJ JAKOŚCI ZAWIESZENIE

 

Prowadzenie motocykla Softail wkracza w nową erę z lżejszą i sztywniejszą ramą, która wynosi elementy ozdobne i funkcjonalne na zupełnie nowy poziom, zachowując jednocześnie klasyczny wygląd hardtail i zapewniając współczesny komfort jazdy. Zalety nowego podwozia obejmują zwiększone przechyły boczne, lepsze składanie się w zakrętach, lepsze przyspieszenie, zrywność, lekkość i łatwiejsze podniesienie z podpórki bocznej niż w poprzednich modelach.

 

Nowa rama rurowa ze stali niestopowej stanowi bazę podwozia Softail 2018, a w połączeniu z wahaczem znacznie zwiększa jego sztywność. Rama jest o 65% sztywniejsza niż dotychczasowa konstrukcja w modelach Softail, co prowadzi do wzrostu sztywności podwozia o 34%. Jej konstrukcja pozwala także ograniczyć złożoność dzięki zmniejszeniu o 50% liczby elementów i o 22% liczby spawów.

 

W nowych modelach są wykorzystywane dwa unikatowe wahacze, jeden dla wąskich, a drugi dla szerokich opon tylnych. Szerokie podwozie jest o 5,89 kg (15%) lżejsze, a wąskie – o 8,16 kg (20%). Wahacz przekazuje ruch tylnego koła do amortyzatora zamocowanego pod siodłem, zachowując czyste, klasyczne linie ramy hardtail. 

 

Zupełnie nowe, wysokiej klasy zawieszenie przednie z technologią Dual Bending Valve – po raz pierwszy zastosowane w modelach Touring 2017 – zapewnia skuteczność tłumienia podobną do widelca typu cartridge, ale o ulepszonej, szybciej reagującej charakterystyce tłumienia. Ze skokiem 130 mm jest zoptymalizowane zarówno pod kątem spokojnej jazdy jak również dynamicznego pokonywania zakrętów. Zmienione odchylenie osi skrętu i ciąg również zwiększają właściwości jezdne.

 

Nowe zawieszenie tylne z amortyzatorem monoshock zachowuje klasyczny wygląd hardtail, podczas gdy przebudowana geometria poprawia jakość, przyczepność i kontrolę jazdy. Łatwo regulowane napięcie wstępne sprężyny w zakresie do 217 kg zwiększa komfort i optymalizuje prowadzenie.

 

Zupełnie nowe modele Softail są do 17 kg lżejsze niż zeszłoroczne, oferują lepszą relację mocy do masy, która zapewnia jeszcze lepsze przyspieszenie, skuteczniejsze hamowanie i większą dynamikę podczas pokonywania zakrętów połączoną ze zwiększonym przechyłem bocznym. Niektóre modele są wyposażone w nowe opony, zaprojektowane specjalnie do nowego podwozia Softail. Ich zoptymalizowana konstrukcja i ulepszona budowa zapewniają pewność jazdy i długie przebiegi we wszystkich warunkach. Nowa konstrukcja siodła i wykorzystane materiały gwarantują lepsze dopasowanie dla szerszego grona motocyklistów i większy komfort jazdy.

 

 

NOWY SILNIK Z DWOMA WARIANTAMI POJEMNOŚCI SKOKOWEJ

 

We wszystkich modelach Softail 2018 tętno pulsuje w nowym rytmie dzięki najpotężniejszym silnikom kiedykolwiek montowanym w motocyklach Harley-Davidson cruiser Big Twin – nowym Milwaukee-Eight™ 107 i 114 V-Twin. Silniki Milwaukee-Eight zachowują legendarne, 45-stopniowe rozchylenie cylindrów V-Twin. Szeroko rozstawione cylindry schodzą się ku dołowi przez zastosowanie pojedynczego wałka rozrządu, co nadaje całemu silnikowi bardziej muskularnego wyglądu.

 

Wzmocnione punkty mocowania w nowej ramie Softail pozwalają ciasno osadzić silnik, co zwiększa sztywność podwozia. Silniki Milwaukee-Eight dla modeli Softail mają również ulepszony układ wyrównoważający z dwoma wałkami, który zmniejsza drgania silnika, zachowując jednocześnie charakterystyczne dla motocykli Harley-Davidson odczucia z jazdy. Słynny warkot silnika Harley-Davidson zdradza moc jednostki napędowej dzięki zredukowanym odgłosom mechanicznym i dźwiękom ssania.

 

Dostępne pojemności:

 

Milwaukee-Eight™ 107

 (107 CID; 1745 cm3) standardowy we wszystkich modelach

 

 • średnica cylindra 100 mm i skok tłoka 111,1 mm ze stopniem sprężania 10,0:1
 • 0-100 km/h – 10% lepsze przyspieszenie niż silnik High Output Twin Cam 103
 • 100-130 km/h / 5. bieg – 16% lepsze przyspieszenie niż silnik High Output Twin Cam 103

 

Milwaukee-Eight™ 114

(114 CID; 1868 cm3)

 

 • Dostępny opcjonalnie w modelach: Fat Bob, Fat Boy, Breakout, Heritage Classic
 • średnica cylindra 102 mm i skok tłoka 114,3 mm ze stopniem sprężania 10.5:1
 • Obudowa filtra powietrza z grafiką i emblematami 114
 • 0-100 km/h – 9% lepsze przyspieszenie niż silnik Milwaukee-Eight 107
 • 100-130 km/h / 5. bieg – 13% lepsze przyspieszenie niż silnik Milwaukee-Eight 107

 

 

OSIEM NOWYCH MODELI SOFTAIL® – NAJWAŻNIEJSZE CECHY

 

Fat Boy®

Legendarny motocykl Fat Boy, który zdefiniował współczesny styl custom i o dekady wyprzedził sam siebie. Podrasowane i nowe wykończenia z satynowego chromu podkreślają jego odważny i zdecydowany charakter oraz eksponują potężny silnik. W pakiecie większy komfort jazdy i większa swoboda prowadzenia.

 

   • Agresywna sylwetka walca i stylistyka przodu

–         Nowoczesna interpretacja klasycznej gondoli reflektora

–         Opona przednia o szerokości 160 mm, najszersza w historii Harley-Davidson, otacza pełne koło przednie Lakester

 • 16 kg niższa waga niż w poprzednim modelu
 • Układ ABS w standardzie
 • Opona tylna o szerokości 240 mm z pełnym kołem tylnym Lakester
  • Opcjonalnie: Silnik Milwaukee Eight 114

 

 

Heritage Classic

Elementy stylistyki nawiązują do mrocznego stylu klasycznych modeli Harley-Davidson z lat 50., do którego wprowadzono nowoczesne akcenty.

 

 • Nowa, zdejmowana szyba przednia
 • Nowe, zamykane i uszczelnione, wodoodporne kufry
 • Wyższe zawieszenie ze zwiększoną nośnością do jazdy z pasażerem i większym bagażem
 • 17 kg niższa waga niż w poprzednim modelu
 • Opcjonalnie: Silnik Milwaukee Eight 114
 • Tempomat i układ ABS w standardzie

 

 

 

Low Rider®

Zainspirowany indywidualizmem ery chopperów custom z lat 70., w której powstał oryginalny model. Nowy Low Rider jest lżejszy i szybszy oraz pozwala na niewyobrażalne wówczas prowadzenie w zakrętach.

 

 • Klasyczny styl montowanego na zbiorniku prędkościomierza i obrotomierza, osłony reflektora i grafiki na zbiorniku paliwa
 • 19-calowe przednie i 16-calowe tylne, odlewane koła Radiate
 • Układ wydechowy typu Shotgun 2-2

 

 

 

Softail Slim®

Pozbawiony zbędnych elementów Softail Slim to hołd złożony powojennym motocyklom custom bobber z wąskim tyłem, mniejszym przednim błotnikiem, pojedynczym siodłem i minimalną ilością chromu.

 

 • Ciemne wykończenia zdobią szprychowe koła, kierownicę Hollywood i nową stylistykę przodu
 • Nisko wyprofilowane siodło Tuck and Roll
  • Nowa stylistyka przedniej gondoli i widelca
  • 17 kg niższa waga niż w poprzednim modelu

 

 

 

Deluxe

Klasyczny przebój z wysokiej półki – wyróżniający się na każdej ulicy model Deluxe błyszczy dzięki jasnemu chromowaniu, oferując jakość prowadzenia godną najnowocześniejszych maszyn.

 

 • Charakterys
  yczne światła LED na całej długości motocykla, od błotnika do błotnika: reflektor, światła pozycyjne, lampa tylna Tombstone i kierunkowskazy w kształcie ostrzy
 • Charakterystyczna cofnięta kierownica
 • 17 kg niższa waga niż w poprzednim modelu
 • Układ ABS w standardzie

 

 

 

Breakout®

Z większym przechyłem bocznym i zwinnością, o jakiej Ci się nie śniło w motocyklu o charakterze i stylistyce dragstera, model Breakout rozwija do granic nowoczesności zamysł długiego, smukłego motocykla w stylu muscle.

 

 • Nowy zbiornik paliwa o gładkiej powierzchni i pojemności 13,2 litra
 • Długi i szeroki, z wydłużonym widelcem o średnicy 49 mm
 • 18-calowe tylne (opona 240 mm) i 21-calowe przednie (opona 130 mm) odlewane koła aluminiowe Gasser II, lakierowane proszkowo na czarno
 • Nowy reflektor Daymaker Signature LED
 • Niskoprofilowy, zamontowany na wsporniku kierownicy cyfrowy zestaw wskaźników
  • 17 kg niższa waga niż w poprzednim modelu
  • Układ ABS w standardzie
  • Opcjonalnie: Silnik Milwaukee Eight 114

 

Fat Bob®

Zwijająca asfalt trakcja, wybierające nierówności zawieszenie, zwinność w zakrętach i bezkompromisowy wygląd sprawiają, że Fat Bob to przełomowy motocykl, który mógł zostać stworzony tylko przez firmę Harley-Davidson.

 

 • Uniesiony w górę wydech 2-1-2 z wykończeniem custom
 • Największe opony z agresywnym bieżnikiem od Motor Company: 150 mm przednia i 180 mm tylna
 • Dwie tarcze hamulcowe z przodu
 • Zbiornik paliwa o pojemności 13,2 litra
 • 15 kg niższa waga niż w poprzednim modelu
 • Odwrócony przedni widelec o średnicy 43 mm typu cartridge
 • Opcjonalnie: Silnik Milwaukee Eight 114

 

 

Street Bob®

Minimalistyczny motocykl, którym można wyruszyć wszędzie – Street Bob ma wyluzowany charakter bez zbędnych, obciążających go elementów.

 • Gładki zbiornik paliwa o pojemności 13,2 litra
 • Czarne, szprychowe koła ze skróconymi błotnikami
 • Niskoprofilowy, zamontowany na wsporniku kierownicy cyfrowy zestaw wskaźników
 • 7 kg niższa waga niż w poprzednim modelu
 • Najniższa sugerowana cena detaliczna wśród motocykli Softail

 

 

 

 

 

 

 

 

NOWA TECHNIKA W KAŻDYM MODELU SOFTAIL

 

 • Niepowtarzalne reflektory Daymaker Signature LED w każdym modelu
 • Ulepszony system ładowania – ponad dwukrotnie wyższy prąd na biegu jałowym
 • Łatwo regulowane ustawienia napięcia wstępnego tylnego amortyzatora (w zależności od modelu)

–         regulacja za pomocą klucza pod siedzeniem: Softail Slim, Street Bob, Low Rider

–         zewnętrzne pokrętło: Fat Bob, Fat Boy, Breakout

–         śruba pod siedzeniem: Deluxe, Heritage Classic

 • Nowy wskaźniki i zegary
 • Zapłon i system zabezpieczeń „hands free” w standardzie
 • Port USB zamontowany pod główką ramy
 • Nowe zbiorniki paliwa

 

Więcej informacji o nowych modelach Harley-Davidson® Softail® i pełne specyfikacje techniczne są dostępne na stronie internetowej: www.harley-davidson.pl

 

*W zależności od modelu.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz