Dodano 7 lat temu

DUUST RACING Team w czołówce Motocrossowych ME

(Brak opinii)

Dobry występ na Łotwie zanotowała również Joanna Miller, która zajęła wysokie piąte miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet EMX.

W miniony weekend na rewelacyjnie przygotowanym torze w Steple odbyła się ostatnia runda kwalifikacyjna Motocrossowych Mistrzostw Europy strefy North East. Na silnie obstawionych zawodach DUUSTa reprezentowała czwórka utalentowanych i perspektywicznych riderów.

W kategorii EMX65 o zwycięstwo w klasyfikacji łącznej walczył utalentowany Maks Chwalik, który przed zawodami w Steple przewodził stawce sześćdziesiątek. Zawodnik DUUST Racing Team w tym sezonie dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium wygrywając rundę w Cieszynie i Kovel. Łotwa była kolejnym przystankiem na drodze do finału Motocrossowych Mistrzostw Europy. W sobotnim wyścigu kwalifikacyjnym młody zawodnik DUUSTa zaliczył dwie pechowe wywrotki zajmując piąte miejsce w stawce. Podczas niedzielnej rywalizacji rider z Gdyni nie pozostawił złudzeń, kto jest najlepszym zawodnikiem strefy. Maks dwukrotnie zgarnął holeshota i pewnie wygrał oba wyścigi wygrywając rywalizację w strefie North East. Pozostali zawodnicy DUUSTa zdobyli cenne doświadczenie na arenie międzynarodowej: Mikołaj Stasiak – 27, Piotr Kajrys – 30.

Klasyfikacja końcowa Motocross Europen Championship North East Zone
1.    Maks Chwalik (POL/DUUST) 165 pkt
17.    Mikołaj Stasiak (POL/DUUST) 33pkt
19.    Piotr Kajrys  (POL/DUUST) 23 pkt
29.    Jan Kotowicz (POL/DUUST) 10 pkt

Wśród pań na starcie łotewskiej rundy EMX stanęła najbardziej utytułowana polska zawodniczka Joanna Miller. Już sobotnia runda kwalifikacyjna na torze w Stelpe, którą riderka DUUSTa zakończyła na wysokim piątym miejscu, pokazała, że niedzielna rywalizacja będzie wyrównana. Po udanej rozgrzewce – 3 czas, w pierwszym biegu Asia Miller zajęła piąte miejsce. Z okrążenia na okrążenie niestety dawało o sobie znać kontuzjowane kolana i przeziębienie. Drugi wyścig reprezentantka DUUST Racing Team zakończyła na szóstym miejscu, kończąc sezon Motocrossowych Mistrzostw Europy na rewelacyjnym piątym miejscu.

Przed nami finał Motocrossowych Mistrzostw Europy, który rozegrany zostanie 30 lipca w Loket. Do decydującej rozgrywki kwalifikuje się 10 najlepszych riderów /EMX 65 i 85/ z każdej strefy. DUUSTa w Czechach reprezentować będzie Maks Chwalik. Trzymamy kciuki!