Dodano 9 lat temu

Dunlop na piaszczystym torze w Finlandii

(Brak opinii)

Na oponach tej marki w walce o kolejne punkty pojadą Steven Frossard z ekipy Kawasaki i Max Nagl z zespołu Hondy.

W ubiegły weekend w Szwecji Frossard z zespołu Monster Energy Team Kawasaki, po dwóch trudnych startach i wycieczce poza tor, zajął szóste miejsce w klasyfikacji ogólnej w klasie Moto2. Max Nagl z ekipy Team HRC znalazł się zaraz za podium, na czwartym miejscu po emocjonującej walce o trzecie miejsce w drugim wyścigu.

Szwedzki tor był nieco twardszy, natomiast Hyvinkää należy do torów piaszczystych, dlatego zalecaną oponą na tył jest Dunlop MX11 przeznaczona na piach. Natomiast z przodu rekomendowana jest opona Geomax MX32 na miękki i średni teren.

„To nieco frustrujące, że mamy tylko dwóch zawodników. Co prawda jeżdżą dobrze, ale w obu wyścigach mieli problemy z dobrymi startami i wynikami, dlatego nie dostali się na podium. Steven mówił, że w ten weekend postara się poprawić start, na co bardzo liczymy. Musi dołożyć wielu starań, żeby nadrobić problemy z początku wyścigu, bo wymagania będą naprawdę wysokie. Warunki są zupełnie inne niż w Szwecji, dlatego zobaczymy na ile zawodnicy się do nich przystosują” – powiedział Eddy Seel, koordynator udziału Dunlopa w wyścigach motocrossowych.

Zawodnicy Dunlopa:

  • Steven Frossard, Kawasaki, Monster Energy Kawasaki Racing Team – MXGP
  • Max Nagl, Honda, Team HRC – MXGP


Podziel się z innymi

Dodaj komentarz