Dodano 10 lat temu

Dunlop powtórzył sukces w Meksyku

(Brak opinii)

Obaj zawodnicy mają na koncie po jednym zwycięstwie, dlatego ostatnie okrążenie drugiego biegu było walką o pierwszeństwo na podium.

Max Nagl z ekipy Team HRC zajął najlepszą pozycję startową i – tak jak w Brazylii – zdominował wyścig. Kontynuując jazdę na CRF450RW w podobnym stylu był aż o dwie sekundy szybszy od pozostałych w pierwszym pełnym okrążeniu, co zapewniło mu prowadzenie. Strijbos deptał mu po piętach, lecz Nagl przekroczył linię mety z przewagą 1,2 sekundy. Paulin z Monster Energy Team Kawasaki uplasował się na miejscu czwartym, a jego zespołowy kolega Frossard na siódmym.

Nagl po raz kolejny przejął prowadzenie w drugim wyścigu, ale Paulin wyprzedził go w dziesiątym z osiemnastu okrążeń. Nagl spadł na czwarte miejsce, jednak zaciekle walczył o odzyskanie pozycji niezbędnej do zwycięstwa w klasyfikacji ogólnej. Nie udało mu się to i zremisował na punkty z Paulinem, który wygrał za sprawą przewagi w drugim moto. Frossard ukończył drugi bieg na ósmym miejscu i był również ósmy w klasyfikacji ogólnej, zmagając się z urazem kostki i problemami żołądkowymi.

Wyniki ostatniego wyścigu potwierdzają piątą pozycję Stevena Frossarda w MXGP 2014. Max Nagl wysunął się na szóstą pozycję, Gautier Paulin na ósmą, a Evgeny Bobryshev
na 14. Zarówno Nagl, Paulin jak i Bobryshev nie wystartowali w odpowiednio piątej, siódmej i ósmej z siedemnastu rund wskutek kontuzji.

„To było wspaniałe zakończenie sezonu MXGP. Wielka szkoda, że Steven nie czuł się najlepiej, bo też miał szansę na miejsce w pierwszej szóstce, a nawet na podium. Dwóch naszych zawodników walczących o zwycięstwo w ostatnich okrążeniach – to było fantastyczne widowisko. Opony sprawdziły się znakomicie. Zawodnicy lubią ich wszechstronność, która jest istotną zaletą w serii o tak zróżnicowanych torach i szybko zmieniających się warunkach. Teraz przygotowujemy się do serii Motocross of Nations i kolejnych zwycięstw w sezonie 2015”
– powiedział Eddy Seel, koordynator udziału Dunlopa w wyścigach motocrossowych.