Dodano 6 lat temu

Wsparcie Dunlopa w Endurance

(Brak opinii)
  • Dwa zespoły wspomagane przez Dunlopa w finale staną do walki o Puchar.
  • ​15 z 30 rywalizujących zespołów wybrało opony Dunlopa.
  • Nowy tor to dodatkowy czas na próby i brak ograniczeń w zakresie doboru opon.

Przedostatnia runda Mistrzostw Świata FIM Endurance World Champioship została zaplanowana na najbliższą sobotę – 24 czerwca – i odbędzie się na słowackim torze Slovakiaring. To nowy obiekt na wyścigowej mapie, dlatego zniesiono ograniczenia dotyczące doboru ogumienia, aby dać zespołom szansę na zapoznanie się z torem i zebranie danych, które pomogą zoptymalizować ustawienia motocykli i opon. Zawodnicy mają do dyspozycji łącznie 14 godzin na jazdy próbne przed wyścigiem. 15 z 30 walczących zespołów pojedzie na oponach Dunlopa.

Finał cyklu MŚ EWC zostanie rozegrany w lipcu na torze Suzuka, ale już w ostatni weekend czerwca zakończy się rywalizacja w ramach klasy Superstock. W walce o najwyższe trofeum pozostały tylko trzy zespoły, z czego dwa najwyżej notowane wybrało opony Dunlopa. W klasyfikacji generalnej prowadzi Moto Ain CRT (Yamaha) z 63 punktami na koncie i ma sześć punktów przewagi nad drugim w zestawieniu zespołem Tati Team Beaujolais Racing (Kawasaki).

Przed Dunlopem jeszcze jedna ważna próba, zbliża się bowiem główny wyścig rozgrywany w ramach MŚ EWC, w którym dwa najwyżej notowane zespoły również pojadą na oponach brytyjskiej marki. Zapowiada się pasjonująca walka o zwycięstwo, ponieważ tylko siedem punktów dzieli aktualnego lidera i broniącego tytułu teamu Suzuki Endurance Racing Team od ekipy GMT94 Yamaha. Ośmiogodzinny wyścig Slovakia Ring będzie więc okazją do zdobycia przewagi punktowej i zagwarantowania sobie pewnego prowadzenia w klasyfikacji generalnej. To ważne, zwłaszcza że w decydującej rywalizacji sezonu w Japonii o punkty zawalczą ze sobą regularni konkurenci EWC oraz mocni reprezentanci lokalnych producentów motocykli.

Puchar Niezależnych Dunlop

Zespół Moto Ain CRT nie tylko zwiększył przewagę nad Tati Team Beaujolais w Oschersleben, lecz także prowadzi w Pucharze Zespołów Niezależnych Dunlopa. Dla dziesięciu zespołów zarejestrowanych w lidze Dunlopa, rywalizacja na słowackim torze będzie okazją do walki o kolejne punkty w klasyfikacji i nagrody pieniężne.

Ośmiogodzinny wyścigu na torze Slovakia Ring rozpocznie się w sobotę – 24 czerwca – o godzinie 14:00. Pełna lista zawodników jest dostępna na stronie www.fimewc.com .

Statystyki Dunlop EWC

Tytuły             9/12: Dziewięć z dwunastu zespołów wspieranych przez Dunlopa sięgnęło po najwyższe trofea w EWC.

15/22: Zawodnicy Dunlopa zwyciężyli 15 razy w rywalizacji mistrzostw w ostatnich 21 latach.

Zwycięstwa

w wyścigach 46/81: Zespoły Dunlopa stawały 46 razy na najwyższym stopniu podium w 82 wyścigach, zorganizowanych od 2002 roku, w ramach rywalizacji w MŚ EWC.

Polski debiut w MŚ EWC

Już w najbliższą sobotę w prestiżowych motocyklowych Mistrzostwach Świata Endurance World Championship zadebiutuje polska ekipa – Wójcik FHP YART Racing Team – wspierana przez Goodyear Dunlop Tires Polska. Podczas ośmiogodzinnego wyścigu na torze Slovakia Ring na Słowacji jej barwy reprezentować będą wielokrotni mistrzowie Polski – Marcin Walkowiak, Marek Szkopek i Bartek Wiczyński. Choć zespół prowadzony przez Grzegorza Wójcika powstał dopiero rok temu, dziś jest już jednym z czołowych i największych w kraju i z powodzeniem rywalizuje z europejskimi konkurentami.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz