HOT!
Dodano 4 miesiące temu

Lamborghcati – Streetfighter V4 Lamborghini „Centauro” od Ducati

(1 opinia)

W Galerii Cavour w Bolonii odbyła się prezentacja „Centauro” – prawdziwej sztuki na motocyklu opartego na modelu Ducati Streetfighter V4 Lamborghini Speciale Clienti z limitowanej serii. Dzieło to jest kontynuacją wcześniejszego obrazu pt. „Minotauro”, namalowanego na karoserii Lamborghini Huracán EVO w 2021 roku i zapewne każdy motocyklista chciałby takie dzieło mieć w swoim garażu.


Podczas wydarzenia „Art of Creating Myths”, Ducati i Automobili Lamborghini zaprezentowały najnowsze dzieło artysty Paolo Troilo w eleganckich przestrzeniach Galerii Cavour. „Centauro” został stworzony przez utalentowanego Paolo Troilo na jednym z egzemplarzy limitowanej serii Ducati Streetfighter V4 Lamborghini Speciale Clienti.

Ducati Streetfighter V4 Lamborghini „Centauro”

Paolo Troilo to włoski artysta znany z unikalnej techniki hiperrealistycznego malowania palcami, która jest jedyna w swoim rodzaju na świecie. „Centauro” przedstawia ramiona mężczyzny zgiętego w przyspieszeniu, wyłaniające się po dwóch stronach zbiornika paliwa motocykla. Praca ta łączy w sobie mit i rzeczywistość, symbolizując nadludzką siłę i bezgraniczne poczucie wiary we własne możliwości, które współgra z kształtem Streetfightera V4.

Idea wydarzenia „Art of Creating Myths” narodziła się równocześnie z światową premierą Ducati Streetfighter V4 Lamborghini we wrześniu 2022 roku. To kontynuacja współpracy między obiema markami, po wcześniejszym projekcie Diavel 1260 Lamborghini. Ducati Streetfighter V4 Lamborghini to motocykl, który łączy w sobie sportowy charakter, ekskluzywność i fascynację. Wyprodukowany w limitowanej i numerowanej serii 630 egzemplarzy, charakteryzuje się malowaniem w kolorach Citrea Green i Dac Orange.

Jednak to nie koniec unikalności tego projektu. W ramach Speciale Clienti, wąska grupa klientów Lamborghini miała możliwość skonfigurowania swojego Streetfightera V4 Lamborghini, wybierając kolor nadwozia i felg dokładnie takie, jak w ich samochodach Lamborghini. Wśród tych szczęśliwców jest również właściciel „Minotauro”, który poprosił o stworzenie dzieła sztuki na motocyklu o nazwie „Centauro”.

Podczas wydarzenia „Art of Creating Myths” wzięło udział 200 gości Ducati i Lamborghini, w tym dyrektorzy generalni obu firm: Claudio Domenicali i Stephan Winkelmann. Kierownictwo podkreśliło ścisłą współpracę między dwoma włoskimi ikonami motoryzacji, które przyczyniły się do pisania historii Motor Valley i nadal pracują razem nad licznymi projektami. „Centauro” i „Minotauro” są doskonałym przykładem piękna wynikającego z partnerstwa między dwoma światowej klasy markami o kultowym designie. Ten wyjątkowy projekt stworzony przez międzynarodowo uznanego artystę tworzy mocne połączenie motoryzacji ze światem sztuki.

Wydarzenie odbyło się 1 lutego 2024 roku i zostało zorganizowane we współpracy Ducati i Automobili Lamborghini. Dodatkowo, było częścią tygodnia sztuki ART CITY Bologna oraz uczestniczyło w edycji Arte Fiera 2024. Ducati jest partnerem ważnych targów sztuki nowoczesnej i współczesnej, wspierając „Percorso” – trasę łączącą niektóre galerie poprzez wspólny temat rysunku oraz fundując nagrodę „Officina Arte Ducati Award” dla najbardziej zasłużonego dzieła. Podczas otwarcia Arte Fiera Ducati zaprezentuje również marmurową rzeźbę pt. „Fortitudo Mea in Levitate” w halach 25 i 26.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz