Wyróżnione
Dodano 4 lata temu

Honda wspiera Rajd Latarników

(Brak opinii)

W dniach 18-19 września 2020 roku, na rozległym terenie Rancho Ulinia zlokalizowanym nieopodal Łeby, odbędzie się VI edycja Rajdu Latarników. Honda ufunduje nagrody dla zwycięzców rywalizacji przeprowadzonych podczas tej imprezy, a jej uczestnicy będą mieli możliwość przetestowania nowych modeli motocykli Hondy.

Rajd Latarników organizowany jest pod hasłem Morze Przygód, gdyż uważany jest za jedną z najciekawszych turystycznych imprez motocyklowych w Polsce. Polega on na jeździe na orientację, przy czym trasa rajdu wiedzie szlakiem Latarni Morskich.

Gmina Choczewo, na terenie której wyznaczono większość tras, położona jest na terenie Pobrzeża Kaszubskiego. Jest to region polodowcowy o zróżnicowanej rzeźbie terenu, z dużą ilością lasów i przejrzystymi jeziorami, który oferuje czyste, morskie powietrze z dużą zawartością jodu oraz piękne dzikie plaże. Nie chodzi tu zatem o jak najszybsze przejazdy, ale o radość czerpaną z jazdy i podziwianie wspaniałych krajobrazów regionu Pomorza.

Uczestnicy Rajdu Latarników będą mieli za zadanie przemierzyć ściśle wytyczoną trasę, posługując się mapą przygotowaną przez organizatorów i wykonać próby sprawnościowe i zadania na punktach kontrolnych. Zaplanowano trzy trasy: asfaltową, którą mogą pokonać wszystkie motocykle, bez względu na moc i pojemność silnika, rodzaj opon czy markę oraz dwie trasy off-roadowe – dzienną, prowadzącą po szutrach i leśnych ścieżkach, przygotowaną specjalnie dla motocykli turystycznych enduro oraz nocną – najtrudniejszą, gwarantującą wiele emocji, przeznaczoną dla najbardziej doświadczonych motocyklistów. W ramach obu tras off-roadowych będzie można sprawdzić swoje umiejętności podczas przejazdu po plaży.

Motocykliści startujący na motocyklach Hondy staną do rywalizacji w ramach trzech analogicznych tras, a dodatkowo planowane jest rozegranie konkurencji GP8 na modelach CRF50 w klasyfikacji ogólnej, kobiet oraz dzieci.

Ponadto Honda dostarczy na rajd cztery maszyny do jazd testowych – trzy wersje modelu Africa Twin: standard manual, Adventure z przekładnią DCT i Adventure z DCT i z elektronicznym zawieszaniem oraz nowy model CB500X. Uczestnicy rajdu będą mieli okazję przetestować je na specjalnie przygotowanych trasach asfaltowych i enduro.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz