Dodano 13 lat temu

Clement Desalle na podium w Grand Prix Niemiec!

(Brak opinii)

Wyścigi dziewiątej rundy rozegrano na niemieckim torze Talkessel w Teutschenthal, gdzie Belg ścigający się na Suzuki RM-Z 450 WS wywalczył piąte i trzecie miejsce w biegach głównych. W klasyfikacji generalnej zajął trzecie miejsce na podium.

Zmagania zawodników podczas GP Niemiec śledziła rekordowo duża, ponad czterdziestotysięczna publiczność. Desalle pomimo kontuzji odniesionej podczas jednej z eliminacji Mistrzostw Belgii nie ustępował pola swojemu najgroźniejszemu rywalowi w walce o tegoroczny tytuł mistrzowski, Antonio Cairoli’emu (KTM).

Niemiecki tor w Talkessel okazał się trudny dla team-partnera Desalle’а- byłego Mistrza Świata – Steva Ramona. Ukończył on dwa niedzielne wyścigi dziewiątej rundy na dziesiątym i dziewiątym miejscu, co dało mu dziesiątą lokatę w klasyfikacji generalnej.

Już za tydzień, siedemnastego lipca, na torze Kegums odbędzie się Grand Prix Litwy, które zakończy ciąg trzech GP rozgrywanych tydzień po tygodniu.

Clement Desalle:
„To był dla mnie ciężki weekend. Kwalifikacje nie były udane, a odniesione wcześniej kontuzje dodatkowo utrudniały jazdę na tym wymagającym torze. W moim przypadku najważniejsze jest zawsze optymalne zestrojenie motocykla, tak by jazda dawała przyjemność – wtedy jestem najszybszy i są doskonałe wyniki. Dziś tak nie było, więc nie jestem do końca zadowolony, ale najważniejsze jest to, że nawet w takim wypadku udało się nam wywalczyć podium!” podkreśla Desalle.

Steve Ramon:
„Dziś szczęście mi nie dopisało. W biegu numer jeden dobrze wystartowałem, ale już na pierwszym okrążeniu popełniłem dwa błędy, które kosztowały mnie stratę cennych pozycji. Jeszcze gorzej było w drugim wyścigu, gdzie do wywrotki i błędów doszedł jeszcze kiepski start. Podsumowując, jeździłem dziś nie najlepiej i nie udało się osiągnąć satysfakcjonujących rezultatów. Starałem się zdobyć możliwie jak najwięcej punktów, by zminimalizować straty. Nie jestem zadowolony z wyników, ale na więcej nie było mnie dziś stać” szczerze przyznaje były Mistrz Świata.

O WMX:
WMX oznacza World Motocross Championship. Zawody mają rangę Mistrzostw Świata i rozgrywane są w wielu krajach Europy na torach odkrytych. World Motocross ma dwie kategorie: MX1, w której ścigają się motocykle czterosuwowe o pojemności do 450’cc oraz MX2 gdzie czterosuwy mają pojemność do 250’cc.
W 1952 roku FIM stworzyło Międzynarodowe Mistrzostwa Europy w klasie 500’cc motocross, które w 1957 roku uzyskały status Motocrossowych Mistrzostw Świata – WMX. W dniu wyścigów w każdej kategorii rozgrywane są dwa biegi główne. Japońskie korporacje motocyklowe zainteresowały się tymi mistrzostwami pod koniec lat sześćdziesiątych. Fabryka Suzuki była pierwszą japońską firmą, która zdobyła tytuł mistrzowski w 1970 roku. Zawodnikiem, który tego dokonał był Joel Robert ścigający się w klasie Motocross 250’cc.
W sezonie 2010 Suzuki wywalczyło dwa tytuły Wice-Mistrza Świata w klasach: MX1 – Clement Desalle i MX2 – Ken Roczen. Wyniki te uzyskane zostały na motocyklach RM-Z 450WS i RM-Z 250.