Dodano 10 lat temu

Argentyna gospodarzem Moto2 i Moto3

(Brak opinii)

Tor ma 4,8 km długości, dziewięć zakrętów w prawo, pięć w lewo i prostą o długości nieco ponad kilometra. Nowy układ toru jest dziełem włoskiego projektanta Jarno Zaffelliego.

Choć większość kierowców wystartuje na Termas De Rio Hondo po raz pierwszy, zawodnicy Dunlopa i dwaj kierowcy klasy Moto2 zapoznawali się już z torem w lipcu ubiegłego roku podczas testów opon. Przez dwa dni sprawdzono cztery konfiguracje opony przedniej i dziesięć tylnej. Nawierzchnia była bardzo brudna i szorstka, dlatego dla zapewnienia zawodnikom trwałości i sprawności ogumienia potrzebne będą twardsze specyfikacje opon.

Moto2

W poprzednim wyścigu w Austin w Teksasie zachowanie opon było jeszcze lepsze niż w ubiegłym roku, a wielu zawodników ukończyło nawet półtora wyścigu na jednym komplecie. Wszyscy liczący się pretendenci wybrali oponę o średniej twardości na przód i twardą na tył. Ogólny czas wyścigu był o ponad minutę krótszy niż w 2013 roku, a nowy rekordy okrążenia skrócił się o 1,639 sekundy.

Moto3

W Austin wszyscy zawodnicy klasy Moto3 wybrali opony średniej twardości na przód i tył. Zwycięzca Jack Miller bardzo pozytywnie wypowiadał się o ich zachowaniu przez cały wyścig. Na argentyńskim torze ponownie do wyboru będą opony średnie i twarde.

Alokacja opon i kolory:

Moto2:           

  • Przód 120/75R17, 302 (średnia – czarne logo Dunlop na srebrnym tle)
    i 102 (twarda – żółte logo Dunlop na czarnym tle),
  • Tył 195/75R17, 997 (twarda – żółte logo Dunlop na czarnym tle) i 067 (specjalna twarda – białe tło Dunlop na czarnym tle),

Moto3:           

  • Przód: 95/75R17, średnia (czarne logo Dunlop na srebrnym tle) i twarda (żółte logo Dunlop na czarnym tle),
  • Tył: 115/75R17, średnia (czarne logo Dunlop na srebrnym tle) oraz twarda (żółte logo Dunlop na czarnym tle),

Zawodnicy otrzymają trzy zestawy opon do jazdy na mokrej nawierzchni, a także czwarty – dodatkowy zestaw – jeżeli tor będzie mokry podczas każdej sesji.

Statystyki wyścigu: rok robi wielką różnicę!

Najszybszy czas Mavericka Viñalesa w Austin – 2’10.103 – był aż o 1,639 sekundy krótszy niż rekord Nicolasa Terola z 2013 roku.

 „W Austin byliśmy bardzo zadowoleni z zachowania opon zarówno w klasie Moto2, jak i Moto3. Od pierwszej próby aż po sam wyścig obserwowaliśmy stopniowe zmiany na torze i coraz krótsze czasy okrążeń. Czas wyścigu Moto2 okazał się ostatecznie krótszy od ubiegłorocznego o minutę i jedenaście sekund. To pierwszy wyścig na torze Autodromo Termas De Rio Hondo, dlatego nie ma jeszcze żadnych rekordów
do pobicia. Niemniej w klasie Moto2 spodziewam się czasów okrążeń w granicach
od 1’48.00 do 1’49.00. Doświadczenie sugeruje, że początkowo ścierać się będą tylne opony, potem tor stanie się gładszy i tarcie przeniesie się na przód. Strategia doboru opon będzie ważnym czynnikiem zwycięstwa, więc możemy spodziewać się bardzo ekscytującego wyścigu” – mówi Clinton Howe, manager zarządzający działu motocyklowego Grand Prix.

 



Podziel się z innymi

Dodaj komentarz