Dodano 6 lat temu

Boom na opony motocyklowe

(Brak opinii)

Do rekordowo dobrych wyników sprzedażowych przyczyniło się z pewnością też prawo zezwalające posiadaczom prawa jazdy kategorii B na jazdę motocyklem 125. Raport Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego wskazuje jednoznacznie, że były to główne przyczyny nagłego wzrostu zainteresowania kupnem motocykli. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bowiem sprzedaż nowych motocykli oraz import używanych gwałtownie wzrósł, a tendencja zwyżkowa utrzymywała się aż do końca roku. Był to fenomen, ponieważ ostatni kwartał roku zazwyczaj wypadał dużo słabiej niż pozostałe.

Według wyliczeń PZPM z zagranicy sprowadzono łącznie 58 252 motocykle, co dało 27% wzrost w porównaniu z rokiem 2014 a ich liczba ponad dwukrotnie przebiła liczbę nowo zakupionych motocykli. Z pewnością przełożyło się to na lepsze wyniki sprzedażowe w branży oponiarskiej, w tym OPONEO.PL.

– Obecna sytuacja na rynku potwierdza dalszy wzrost zainteresowania kierowców jednośladami. W roku 2016 firma OPONEO odnotowała sprzedaż większą o 16%, w porównaniu z rokiem ubiegłym – mówi Robert Uniżycki, Specjalista ds. Zakupów.

Rośnie liczba motocykli a wraz z nią zapotrzebowanie na opony

Jak podaje ETRMA, w całej Europie w roku 2016 sprzedaż opon motocyklowych wzrosła średnio o 4%, jednak nie każdy rynek europejski odnotował ten sam wzrost.

Należy podkreślić, że pod względem ilości sprzedanych opon motocyklowych najlepszym rynkiem dla firmy OPONEO nadal pozostaje Wielka Brytania, a następne w kolejności Holandia i Hiszpania z udziałem w ilości sprzedaży opon odpowiednio 20% i 23%.

– Grupa OPONEO na wszystkich swoich rynkach w 2016 roku odnotowała 10% wzrost sprzedaży opon motocyklowych w porównaniu z rokiem 2015 – mówi Ernest Pujszo, Koordynator ds. zagranicznego e-commerce. Poza naturalnymi, największymi wzrostami sprzedaży na nowych rynkach grupy OPONEO wysoką dynamiką sprzedaży wykazał się rynek holenderski – dodaje.

W czołówce najlepszych rynków zagranicznych grupy OPONEO są Niemcy i Włochy, w których sprzedaż opon motocyklowych utrzymuje się na podobnym poziomie. Zgodnie z informacjami przedstawionymi przez organizacje Ancma i Confindustria, po kryzysie z 2013 roku włoska branża motoryzacyjna zaczyna stopniowo wychodzić z recesji. W roku 2015 po raz pierwszy odnotowano 10% wzrost liczby rejestrowanych jednośladów, a produkcja nowych odnotowała zysk rzędu 965 milionów euro. Trend został podtrzymany w pierwszych miesiącach 2016 roku. Między styczniem a majem wzrost wyniósł około 17%. Sytuacja na rynku włoskim z roku na rok staje się stabilniejsza, co z pewnością jest dobrym sygnałem dla branży oponiarskiej.

 

OPONEO.PL S.A. od 2007 roku jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma jest liderem w sprzedaży internetowej opon na polskim rynku. Spółka oprócz serwisów dedykowanych polskim klientom, takich jak: Oponeo.pl, Opony.com, Opony.pl, Motostrada.pl, Felgi.pl posiada również ponad 20 sklepów zagranicznych. Marką spółki i jej głównym portalem jest Oponeo.pl. Firma jest także właścicielem firmy prowadzącej serwis motoryzacyjny Autocentrum.pl. Dodatkowe informacje na stronie Oponeo.

Dodaj komentarz