3 lata temu

DCT

DCT to dwusprzęgłowa skrzynia biegów coraz bardziej popularna w jednośladach Hondy od off-roadu po turystycznego Gold Winga. Łączy przyjemność samodzielnej zmiany przełożeń z wygodą przełączania automatycznego – dokładnie tak, jak w danym momencie chce motocyklista.

Największą płynność działania, pełne odprężenie i najniższe zużycie paliwa najłatwiej uzyskać w trybie automatycznym, który optymalnie dobierze wszystkie parametry. Natomiast jeśli chcesz, wybierz tryb ręczny i traktuj ją jak zwykłą skrzynię mechaniczną — przełączaj biegi na wyższe i niższe kiedy chcesz, przy wybranych przez siebie obrotach.

Jak podaje Honda; „dwusprzęgłowa skrzynia biegów (DCT) to niezwykle inteligentny układ, który dzięki dwóm sprzęgłom sterowanym hydraulicznie zawsze jest gotowy na kolejny — wyższy lub niższy. W ten sposób otrzymujesz zalety ręcznej skrzyni biegów, czyli poczucie bezpośredniego panowania nad maszyną i lepszego wykorzystywania jej możliwości, dodatkowo wsparte zrelaksowaniem, jaką daje skrzynia automatyczna. Podobnie jak wszystkie najlepsze rozwiązania technologiczne, skrzynia DCT jest niezwykle prosta w użyciu: pozwól jej robić swoje, a Ty zajmij się kierowaniem i rozglądaniem dokoła. Lub za pomocą przycisków na lewej manetce w mgnieniu oka zmieniaj biegi na niższe i wyższe identycznie jak w skrzyni ręcznej, wykorzystując pełnię osiągów silnika. Mechanizm ręczny jest intuicyjny w obsłudze i automatycznie stosuje międzygaz przy redukcji biegów”.

Wizualizacja 3D

Dodaj komentarz