Dodano 7 lat temu

Triumf DUUST Racing Team w ORLEN MXMP 2017

(1 opinia)

Na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji końcowej sezonu stanęli: Maks Chwalik (MX65), Jacek Lonka (MX Masters), Łukasz Lonka (MX2 i MX OPEN) i Karol Kruszyński (MX2 Junior). Po udanych Mistrzostwach Polski czas na walkę o Motocrossowy Puchar Polski 2017 w Obornikach.

Tor motocrossowy „Kacze Doły” był areną rywalizacji najlepszych riderów w ramach rozgrywanych pod auspicjami PZM Motocrossowych Mistrzostw Polski. Na starcie ostatniej rundy ORLEN MXMP 2017 we Wschowie zameldowało się 199 zawodników wśród nich DUUST Racing Team, który w tym sezonie debiutował w rozgrywkach rangi mistrzowskiej.

W sobotę do walki o tytuł Mistrza Polski przystąpili riderzy w czterech kategoriach. Na maszynie startowej zobaczyliśmy przedstawicieli: MX65, MX Kobiet, MX Masters, MX2 MX2 Junior. Po sześciu rundach i rewelacyjnej dyspozycji na arenie międzynarodowej pewnym kandydatem do zdobycia Mistrzostwa Polski w klasie MX65 był reprezentujący DUUST Racing Team Maks Chwalik. Młody rider oba sobotnie wyścigi rozstrzygnął na swoją korzyść pewnie wygrywając ostatnie zawody w sezonie. Tym samy utalentowany zawodnik DUUSTa i podopieczny Akademii ORLEN Team wywalczył tytuł Motocrossowego Mistrza Polski 2017. Na drugim stopniu podium stanął Jakub Kowalski (Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX), trzecie miejsce wywalczył Artur Gałuszka (Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX). W TOP 10 zawodów zobaczyliśmy jeszcze czterech riderów z charakterystyczną czarną tarczą na koszulkach startowych: Piotr Kajrys – 4, Mikołaj Stasiak – 5, Mieszko Polnar – 7, Jan Kotowicz – 8.

Klasyfikacja sezonu MX 65: 1. Maks Chwalik, 5. Mikołaj Stasiak, 6. Mieszko Polnar, 7. Jan Kotowicz, 9. Piotr Kajrys, 21. Dawid Zaremba.

W klasie najbardziej doświadczonych zawodników startujących w ORLEN MXMP niespodzianek nie było. Doświadczony rider DUUST Racing Team Jacek Lonka w świetnym stylu wygrał zawody w Wschowie i przypieczętował 13. W karierze tytuł Motocrossowego Mistrza Polski. Drugi wśród weteranów na torze „Kacze Doły” był Konstantin Utkin z Ukrainy, a trzeci Grzegorz Jankowiak z Automobilklub Głogów. Przed startem ostatniej rundy ORLEN MXMP okolicznościowy trykot startowy otrzymał Zbigniew Radzikowski aka Blondi. Legenda polskiego motocrossu w tym roku obchodzi 18. rocznicę startów na torach MX w Polsce. Z tej okazji na koszulce naszego ridera oprócz numeru (515) i pseudonimu pojawiła się adnotacja „RACING SINCE 1979”.

Klasyfikacja sezonu MX Masters: 1. Jacek Lonka, 25. Zbigniew Radzikowski.

Zacięty bój o tytuł najlepszego ridera w klasie MX2 stoczył Łukasz Lonka i Karol Kędzierski. Przez sześć rund ORLEN MXMP oglądaliśmy emocjonujące pojedynki i walkę do ostatniego metra. Nie inaczej było na torze „Kacze Doły”. Riderzy reprezentujący wyrównany poziom podzielili między sobą zwycięstwa w poszczególnych biegach. Korzystniejszy bilans punktowy z przebiegu całego sezonu wypracował zawodnik DUUST Racing Team Łukasz Lonka i to ona został Motocrossowym Mistrzem Polski 2017 w klasie MX2. Drugi we Wschowie był Karola Kędzierski (KM Cross Lublin), a trzeci Szymon Staszkiewicz z DUUSTa. Kategorię MX2 Junior pewnie wygrał Karol Kruszyński zdobywając tytuł Mistrzowski MX2 Junior i zostając II Vice Mistrzem w klasie MX2!

Klasyfikacja sezonu MX2/MX2 Junior: 1. Łukasz Lonka, 3. Karol Kruszyński (1. MX2 Junior), 8. Jakub Barczewski, 28. Szymon Staszkiewicz

Pod nieobecność kontuzjowanej zawodniczki DUUST Racing Team Joanny Miller, tytuł mistrzowski w kategorii MX Kobiet wywalczyła Wiktoria Grabowska (WKM Więcbork). Drugie miejsce w tegorocznym cyklu ORLEN MXMP zajęła Karolina Jasińska (Automobilklub Gorzowski), a trzecie Karolina Jankowiak (Automobilklub Głogów).

W niedzielę na torze „Kacze Doły” zobaczyliśmy zawodników rywalizujących w klasach MX 125, MX 85 i królewskiej OPEN. Wśród „setkarzy” wystartowali utalentowani riderzy DUUST Racing Team, którzy z rundy na rundę prezentowali się coraz lepiej. Ostanie zawody w cyklu ORLEN MXMP wygrał reprezentujący DUUSTa Patryk Zdunek. W TOP 10 niedzielnej rywalizacji znalazło się jeszcze dwóch riderów z czarną tarczą na koszulkach, Wojciech Kucharczyk zajął trzecie miejsca, a Konrad Dąbrowski uplasował się na dziewiątej pozycji. Tytuł Motocrossowego Mistrza Polski MX 125 zdobył Cezary Lewko (Motoklub Olsztyn). Vice Mistrzem Polski został Dariusz Rapacz (MTR Osielece), II Vice Mistrzem reprezentant DUUST Racing Team Wojciech Kucharczyk.

Klasyfikacja sezonu MX125: 3. Wojciech Kucharczyk, 5. – Patryk Zdunek, 7 – Konrad Dąbrowski, 9 – Arkadiusz Pryk, 31 – Szymon Staszkiewicz.

W klasie MX85 drugie w tym sezonie podium dla Maksa Chwalika. Rider DUUSTa do Motocrossowego Mistrzostwa Polski w klasie MX65 dorzuca II Vice Mistrzostwo Polski w klasie MX85. Ostatnią rundę ORLEN MXMP wygrał Białorusin Daniel Valovich przed Olafem Włodarczakiem (WKM Więcbork) i Wiktorem Małeckim (KM Cross Lublin), który wywalczył tytuł Motocrossowgo Mistrza Polski w kategorii MX85. W pierwszej dziesiątce zawodów, aż czterech reprezentantów DUUST Racing Team.  Czwarte miejsce dla rewelacyjnego Maksa Chwalika, na szóstym uplasował się Jurand Kuśmierczyk, tuż za nim w klasyfikacji zawodów Aleksander Świrczak.

Klasyfikacja sezonu MX85: 3. Maks Chwalik, 5. Aleksander Świrczak, 6. Jurand Kuśmierczyk, 21. Filip Grot.

Ukoronowaniem rywalizacji podczas ostatniego mistrzowskiego weekendu był wyścig w królewskiej klasie OPEN. W stawce czterdziestu zawodników zobaczyliśmy, aż czterech zawodników DUUST Racing Team wśród nich dotychczasowego lidera klasyfikacji łącznej cyklu ORLEN MXMP Łukasza Lonke. Po dwóch rewelacyjnych przejazdach w wykonaniu ridera DUUSTa wszystko było już jasne. Nowym podwójnym Mistrzem Polski w klasie MX OPEN i MX 2 (wywalczonym w sobotę) został Łukasz Lonka, który w ostatniej rundzie ORLEN MXM okazał się lepszy od barci Kędzierskich. W TOP 10 zawodów w Wschowie wysokie miejsca zajęli pozostali riderzy DUUSTa, Karol Kruszyński wywalczył piąte miejsce, tuż za nim uplasował się Arkadiusz Mańk, a pierwszą dziesiątkę w klasie OPEN zamknął Jacek Lonka.

Klasyfikacja sezonu MX OPEN: 1. Łukasz Lonka, 3. Karol Kruszyński, 5. Arkadiusz Mańk, 7. Jakub Barczewski

Pierwszy sezon funkcjonowania innowacyjnego na polskiej scenie teamu sponsorskiego zakończył się olbrzymim sukcesem sportowym i organizacyjnym. Zawodnicy skupieni wokół DUUST Racing Team zdominowali rozgrywki w ramach Mistrzostw Polski ORLEN MXMP i udowodnili swoją wysoką formę. Przed nami kolejne zawody i cele do realizacji na drodze do odbudowy polskiego motocrossu. Widzimy się już 16-17 września w Obornikach podczas zawodów o Motocrossowy Puchar Polski.